Як підлікувати нервову систему.

У наш бурхливий і неспокійний час нерви і психіка піддаються постійним стресів і перевантажень. І якщо спочатку це непомітно, з часом нервова система розхитується, людина починає піддаватися спалахів гніву, зриватися на людей і взагалі псувати життя собі і оточуючим. Якщо цей стан ще не занадто запущено, то можна спробувати підлікувати нерви самостійно.
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся максимально усунути причини хвилювань і тривог - знайдіть більш спокійну роботу, не вдавайтеся в скандали і сварки на роботі і вдома, перестаньте на час занадто сильно замислюватися про проблеми. Звичайно, це не завжди досяжно, але якусь частину подразників можна і усунути.
2
Далі знайдіть собі якесь заняття до душі, яке дозволить вам розслабитися і заспокоїти розтривожені нерви. Це може бути заняття городництвом, в'язання, розгадка головоломок, читання - для кожного випадку хобі потрібно підбирати строго індивідуально. Ще один варіант - зайнятися фізичною роботою, яка займе вільний час і нагрузить м'язи, відволікаючи таким чином від зайвих хвилювань. До того ж, фізичні навантаження покращать сон і допоможуть вам тримати себе в хорошій формі.
3
Ідеальним варіантом буде відвідати курорт або хоча б провести кілька пікніків на природі. Якщо такої можливості немає, то хоча б включите в розпорядок дня щоденні прогулянки по парку.
4
Виключіть зі свого раціону підбадьорливі напої (чай, кава, какао) і енергетики. Їх можна замінити трав'яними чаями і настоями - липа, валеріана, шавлія, м'ята глід в будь суміші і пропорції.
5
Обов'язково виключіть вживання спиртних напоїв - незважаючи на те, що алкоголь короткочасно знижує нервову напругу, він все-таки негативно позначається на нервовій системі.
6
Зверніть свою увагу і на спеціалізовані препарати - заспокійливі. На даний момент їх існує безліч, на всі випадки життя. При виборі не намагайтеся відразу придбати найсильніший з них, якщо ваша нервова система ще не занадто розхитана - можливі побічні ефекти у вигляді сонливості і апатії.
7
Якщо ж незважаючи ні на що ваші нерви так і не приходять в порядок, то краще припинити самолікування і звернутися до фахівців, поки ви не отримали невроз або фобію, лікування яких дуже тривалий і складний.