Як захистити дітей від інтернету.

Всесвітня павутина - друг чи ворог? Таким питанням задаються лише батьки, чиї діти буквально загрузли в просторах соціальних мереж. Звідси і шкідливі звички, і некрасиві слова, і безглузда інформація, негідна дитячих вух. Викинути комп'ютер не можна, відмовитися від інтернету не представляється можливим. А дитина тим часом повертається зі школи, сідає за комп'ютер і клікає на підключення. Увечері ви переглядаєте журнал відвідування сторінок і не знаєте, червоніти вам, хапатися за ремінь або влаштовувати сімейний розбір польотів. Вживайте заходів - прийшов час захищати дітей від інтернету .
Вам знадобиться
  • - кошти Parental Control (включені в операційні системи Windows Vista, Windows 7), а також антивірусні програми);
  • - програми для батьків: КіберМама, ChildWebGuardian, Kids Control.
Інструкція
1
Розкажіть дитині про правила користування інтернетом і встановіть свій розпорядок. Можливо, це дозволить позбутися вам від ряду проблем.
2
Маленькі діти не повинні одні перебувати за комп'ютером. Раз вже ви дозволяєте дитині сидіти в інтернеті, то проводите цей час разом. Спостерігайте за діями малюка.
3
Поясніть, для чого створили інтернет, які є плюси і мінуси. Дайте малюкові грунт для роздумів про те, що він хоче отримати від всесвітньої павутини. Покажіть, як користуватися пошуковиком, щоб задовольнити запит малюка. Нехай сформувалися інтереси знайдуть відображення в пошуку сайтів про природу, науці, хобі, виробах.
4
Зробіть закладки для дитячих сторінок. Нехай папка з таким матеріалом поповнюється під вашим наглядом. Домовтеся з сином чи донькою, що без вас вони можуть відвідувати сайти тільки з цього списку, інакше ваша довіра буде підірвана.
5
Проінформуйте малюка про «поганих» сайтах - краще він дізнається це від вас, ніж самостійно. Переконайте його, що відвідування таких ресурсів може привести до поломки комп'ютера - тоді все зберігаються мультики та ігри теж перестануть працювати. Нехай це не зовсім чесно, але зате працює.
6
Встановіть хорошу антивірусну програму з можливістю блокування і фільтрації небажаних порталів. Створіть «чорний» список. У продажу є спеціальний програми - мамині помічники, які грають роль обмежувачів. Вони дозволяють переглядати роботу дитини в інтернеті, його перебування на тому чи іншому сайті, встановлювати доступ до підключення за часом. Дитина зможе виходити в інтернет тільки у встановлені дні та години.
7
Якщо ваше чадо зареєстровано в соціальних мережах, обмежте можливості користувачів у доступі до його сторінці. Домовтеся, що дитина не буде відповідати на повідомлення невідомих осіб, не даватиме детальну інформацію про себе і сім'ї. Ні в якому разі йому не слід реагувати на пропозиції зустрітися, зателефонувати, надіслати смс незнайомим людям. У разі коли ці прохання виходять від друзів, нехай дитина дочекається вашого приходу, перш ніж відповідати. Можливо, це теж справа рук шахраїв.
Зверніть увагу
В інтернеті обмежень немає, дитина переходить по принадним банерах і потрапляє на ресурси із забороненими матеріалами (насильницького, сексуального, дискримінаційного характеру). Тут же і віруси, які гублять операційну систему, і популярні «слогани»: «Відправ смс на цей номер, і ти дізнаєшся таємницю ...». У підсумку маємо: наслідки негативного впливу на психіку дитини, негативний баланс на мобільному телефоні і комп'ютер, що видає помилку за помилкою.
Корисна порада
Будьте уважні до своєї дитини. Не ставте ультиматумів, намагайтеся домовитися.