Як відремонтувати пластиковий бампер самому.

Бампер частіше інших деталей страждає при щоденній експлуатації та аваріях. Сьогодні майже на всі автомобілі ставлять пластикові бампера. При ударі бампер захищає від деформації найдорожчу деталь автомобіля - кузов. Бампер ж після удару доведеться замінити, але якщо пошкодження не дуже значні, то його можна відремонтувати.
Інструкція
1
Підготуйте бампер до ремонту і фарбування. Видаліть жир і бруд. Подряпини зашкурьте, замажте шпаклівкою і тільки потім пофарбуйте. Якщо на бампері є тріщина, то місце деформації спочатку треба розігріти за допомогою фена або пальники, але так щоб деталь не деформувалася.
2
Після розігріву надайте бамперу первинну форму, зафіксуйте його і дайте охолонути. Потім місце деформації обробіть наждачкою, знежирте розчинником і нанесіть шпаклівку (спеціально для пластики).
3
Коли шпаклівка висохне, обробіть зашпакльовану поверхню дрібної наждачкою, знову знежирте розчинником і покрийте грунтовкою. Ще раз обробіть поверхню наждачкою, знежирте, а потім тільки пофарбуйте. Якщо на бампері тріщина велика, то її необхідно запаяти. В місцях, де вийшов розрив, зробіть обробку країв. Їх можна спаяти звичайним паяльником.
4
На місці спайки розрив треба армувати, підсильте його за допомогою металевого дроту (тонкої) або використовуйте склотканина і епоксидний клей. Для цього зсередини місце пошкодження бампера зачистите наждачкою, зніміть всю фарбу і знежирте.
5
Потім нанесіть клей, дріт, знову клей і скловолокно. Для посилення ще покладіть шар клею і скловолокна. Потім обробіть поверхню наждачкою, покрийте грунтовкою і пофарбуйте. Скористайтеся цією ж технологією, щоб відремонтувати дірку на бампері від глушника.
6
Фарбування. Пофарбувати можна бампер цілком або зробити локальну фарбування. Це залежить від розміру ремонту, кольору бампера, його розташування. Якщо на бампері численні дефекти не варто його фарбувати локально, краще пофарбувати цілком. При фарбуванні враховуйте специфіку матеріалу, адже одна і та ж фарба часом дає різні відтінки залежно від матеріалу. Після фарбування бампер бажано 2-3 години просушити при температурі близько 60? С.
Бампер - це найвразливіше місце в будь-якому автомобілі. Кожен водій хоча б раз чіпляв бордюр, після чого, природно, виникала необхідність їхати в автосервіс або до знайомих на СТО і залишати автомобіль на кілька днів, щоб вам відремонтували бампер. Однак мало хто здогадується, що бампер можна відремонтувати і самому. Ми вас навчимо як це зробити.
Вам знадобиться
  • спеціальний фен, фарба, лак, полірувальний круг
Інструкція
1
Ремонт бампера, насправді, є не таким складним, як ремонт тієї ж двері або крила автомобіля, так як бампера виготовляють зі спеціального пластика, який дуже легко деформується при високих температурах. При появі тріщини вам необхідно для початку підготувати поверхню бампера до подальшої обробки, для цього гарненько отмойте його, щоб не залишилося бруду. Це дуже важливо, тому що частинки землі або піску можуть потім викликати появу нової тріщини на бампері, вже після того, як він покриється фарбою і лаком.
2
Після того, як ви повністю підготуєте поверхню, можна починати наступний крок. Вам необхідно нагріти бампер за допомогою спеціального автомобільного фена доти, поки його не можна буде склеювати. Після чого вам потрібно акуратно з'єднати розламану частина бампера, при цьому важливо зробити так, щоб частини добре з'єдналися один з одним.
3
Останнім кроком є остаточна обробка поверхні, її шліфування, після чого можна наносити шари фарби. Коли фарба повністю висохне потрібно нанести декілька шарів лаку. Коли лак підсохне, можна приступати до полірування. Для цього потрібно взяти полірувальний круг, змочити його і почати процес полірування. Продовжувати його потрібно до тих пір, поки ви не отримаєте ідеально рівну поверхню.
Зверніть увагу
Важливо почекати необхідну кількість часу, поки шари фарби і лаку не засохне, бо в іншому випадку ви можете зіпсувати лакофарбове покриття і доведеться все переробляти заново.
Корисна порада
Не можна забувати про те, що в повітрі завжди є пил, який при потраплянні на пофарбовану поверхню потім залишає на ній помітні сліди, тому в приміщенні завжди повинна бути чистота і порядок.