Як привчити дитину лягати спати.

Спокійний сон-це показник здоров'я малюка. Він нормалізує нервову систему, зміцнює імунітет і допомагає засвоїти дитині все те нове, що він пізнав протягом дня. Сон, засипання, ритуали укладання у кожного малюка свої індивідуальні. Все залежить від віку, характеру і темпераменту малюка, а також від стилю виховання батьків.
Вам знадобиться
  • - прогулянки на свіжому повітрі;
  • - спокійні ігри;
  • - купання;
  • - казки;
  • - любов і турбота.
Інструкція
1
Постарайтеся протягом усього дня бути якомога активніше з малюком. Грайте з ним в цікаві пізнавальні ігри, гуляйте, спілкуйтеся з іншими дітьми і більше часу проводите на свіжому повітрі. До вечора ведіть себе більш спокійно. Це дозволить дитині навчитися відрізняти день від вечора.
2
Для того щоб малюк добре засинав і спокійно спав протягом всієї ночі, в кінці дня грайте з ним тільки в спокійні ігри. Дитині необхідно заспокоїтися і налаштуватися на сон. Порісуйте з ним, пограйте в логічні ігри, повчіть дитячі віршики та пісеньки або включіть улюблений мультфільм.
3
Щовечора перед сном строго виконуйте одні й ті ж дії, створіть свого роду ритуал. Для початку провітріть кімнату дитини , щоб у ній не було душно. Після цього скупайте малюка. Для купання використовуйте спеціальні шампуні і мило із серії перед сном. У воду можна додати трохи відвару м'яти, ромашки або лаванди. Укутайте крихітку в м'який рушник і віднесіть в кімнату. Як тільки малюк обсохнет, відразу ж переодягніть його в піжаму.
4
Тепер прийшов час попрощатися з іграшками і побажати їм на добраніч. Щоб дитині не було самотньо, дайте йому в ліжечко улюблену іграшку. Після цього почитайте цікаву казку, попросіть малюка повернутися на бік і закрити очі. Якщо дитина боїться темряви, залиште на ніч включений нічник. Обов'язково укладайте дитини спати в один і той же час, незабаром він до цього швидко звикне і вже сам буде проситися спати. Якщо вдень ваш малюк довго спить, обов'язково скоротіть цей час. Не забувайте, що денний сон не повинен перевищувати більше двох годин.
5
Погладьте його, посидьте з ним, поки він не засне. Розкажіть про те, як сильно ви його любите. Заспівайте йому колискову. Малюк буде відчувати вашу любов і те, що ви поруч і нікуди від нього не підете.
Корисна порада
Кожен день читайте маляті нові казки, тоді він з нетерпінням чекатиме час сну.
Розуміючи корисність і навіть необхідність дотримання режиму роботи і відпочинку, сучасна людина, тим не менш, здатний знайти безліч відмовок, щоб його порушувати. Приміром, привчити себе лягати спати в один і той же час цілком можливо. Для цього достатньо усвідомити, якого роду причини заважають цьому.
Інструкція
1
Відмовка перша: надто багато справ. Багато хто вважає, що вечір - єдиний час для того, щоб нарешті зайнятися собою і улюбленими справами: подивитися телевізор, прогулятися по сайтах в інтернеті, зайнятися рукоділлям, почитати. У результаті час відходу до сну відкладається на кілька годин. Звичайно, бувають авральні ситуації, коли необхідно закінчити розпочату справу. Але якщо подібна поведінка перетворюється на систему, стає нормою, то в результаті організм, регулярно не отримуючи достатнього часу на відновлення сил, починає «мстити» хронічною втомою, депресією і зниженим фоном настрою. Як правило, люди, які прагнуть до відмови наповнити вечірній час справами, які здаються невідкладними, просто відмовляють собі в праві розслабитися. Якщо проаналізувати всі важливі і потрібні справи, які заважають відправитися в ліжко вчасно, то виявиться, що частина з них можна відкласти, частина перенести, а деякі зробити простіше і швидше.
2
Відмовка друга: природні біорітми.Разделеніе людства на «жайворонків» та «сов» стало звичним. І люди, які відносять себе до «совам», заявляють, що лягти спати до 23 годин вечора для них просто нереально - в цей час вони повні сил, енергійні і ще готові до творчих і трудових подвигів. Насправді, тотально-невиправних «сов» зустрічається дуже мало. Біоритми людини - досить гнучкий механізм, здатний пристосовуватися до зовнішніх умов. І перетворитися з сови в жайворонка не так вже й складно. Правда, для цього доведеться докласти деяких свідомі зусилля.
3
Відмовка третя: підвищена «стурбованість» проблемами. Багато людей нарікають на те, що не можуть заснути через те, що занадто «сильно переживають» і «багато думають». Варто їм влягтися в ліжко, як у темряві й тиші їх відвідують страхи і тривоги, від яких вдавалося якось відволікатися протягом дня. Вони нескінченно планують важливі справи, які чекають їх на наступний день. В результаті сон не приходить, і людина півночі перевертається з боку на бік, не в силах заснути. Так, проблеми необхідно вирішувати. Але постійне щоночі «прокручування» їх в голові, як правило, не допомагає це зробити. Мозку потрібно дати час на відпочинок і на переробку інформації. Отже, необхідно свідомо формувати у себе навик «відключення» думок перед сном. Допоможуть у цьому різного роду медитації, аутотренінг, розслаблюючі процедури.
4
Знайти те, що допомагає заснути. Якщо є бажання звикнути лягати спати в один і той же час, чималу допомогу можуть надати особисті ритуали, які дозволять відволіктися від денних турбот і «переключитися в режим відпочинку». Послідовно повторювані дії, такі, наприклад, як прийняти душ, випити в тиші трав'яний чай, провести «процедури краси», погортати деякий час журнал або улюблену книгу, допоможуть налаштуватися на нічний сон як емоційно, так і фізично. Нехай ці спокійні і розмірені дії будуть займати всього 15 - 20 хвилин, вони зроблять саме благотворний вплив і на процес засинання, і на якість сну.