Як прищеплювати собак.

Перші щеплення цуценятам роблять під керівництвом ветеринара і тільки в зарекомендували себе з кращого боку ветклиниках. Навіть якщо ви довіряєте лікарям, не зайвим буде розібратися в правилах вакцинації собак , щоб зайвий раз переконатися, що все проходить нормально і ваш вихованець потрапив в руки професіоналів.
Інструкція
1
Як і людей, тварин потрібно заздалегідь готувати до щеплень: ставити уколи можна тільки абсолютно здоровим собак ам, і якщо імунітет ослаблений навіть найлегшим недугою, спочатку доведеться повністю вилікуватися. За два тижні до першого щеплення в профілактичних (а в деяких випадках і лікувальних) цілях тварині дають глистогінні препарати. За тиждень до заповітного дня варто обмежити час перебування вихованця на вулиці і звести до мінімуму його спілкування з побратимами. Слідкуйте, щоб на прогулянці собак а не підбирала нічого з землі і не пила з калюж.
2
Довіряйте здоров'я тварини співробітникам тільки тих клінік, репутація яких бездоганна. Зберіть відгуки в інтернеті і серед знайомих. Сходіть туди заздалегідь і придивіться до того, як ветеринари звертаються зі своїми пацієнтами.
3
Заслужив вашу довіру доктор повинен скласти план щеплень для собак і. Крім того, він порекомендує препарати, які будуть використовуватися, пояснить вам плюси і мінуси моновалентних і полівалентних варіантів (від одного вірусу або від декількох відразу) і надасть право голосу при їх виборі.
4
План щеплень складається відповідно до стану здоров'я конкретної собак і на основі стандартної схеми. Перший укол цуценя має отримати у віці від півтора до двох місяців - він захистить малюка від ентериту і гепатиту (бувають вакцини від обох хвороб відразу або від однієї, найбільш поширеною в вашому регіоні). Ревакцинація (тобто повторне щеплення) проводиться через 14 днів. Потім собак у щеплять від чуми у віці близько двох з половиною місяців. Після цього необхідно дочекатися, коли молочні зуби зміняться постійними, і приблизно в 6-7 місяці вколоти страждальникові повторну протичумну щеплення. Наступна щеплення - від сказу. Потім всі щеплення повторюються щороку. Деякі фахівці радять після досягнення п'ятирічного віку скасувати всі уколи, крім захищають від сказу. Це питання додатково обговоріть з ветеринаром.
5
Після кожної щеплення собак у рекомендується утримувати в карантинних умовах 2-3 тижні - після першої щеплення не вигулювати, після решти - виводити максимум на 15 хвилин і не допускати контактів з іншими тваринами.
6
Відомості про всі процедури заносяться у ветеринарний паспорт чотириногого.
Зверніть увагу
У собаки може виникнути алергічна реакція на щеплення - анафілактичний шок. Перед процедурою прищеплення переконайтеся, що у ветеринара є всі засоби для першої допомоги при алергії, а після щеплення посидьте з собакою в клініці хвилин 20 (щоб у разі реакції відразу отримати допомогу).