Як намалювати черепашку.

Підводний світ не залишає байдужим нікого, хто хоч раз з ним зіткнувся. Різноманітність форм, яскраві кольори, дивовижні тварини і рослини - все це створює відчуття казки. Не у кожного є можливість створити шматочок підводного світу у себе в квартирі. Але мешканці морських глибин можуть жити дуже довго в картинах, створених своїми руками. Намалювати деяких з них може навіть людина, ніколи спеціально не навчався образотворчому мистецтву. Необхідно бажання і вміння побачити форму.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - акварельні фарби;
  • - гуаш;
  • - малюнок з двостулковими черепашкою ;
  • - кисть;
  • - поролонова губка.
Інструкція
1
Перед тим як малювати черепашку , папір краще затонувати. Якщо ваша черепашка лежить на морському дні, то нехай це морське дно буде видно. Нижню частину листа покрийте жовтуватою або червонуватою фарбою, а верхню зробіть блакитнуватої або кольору морської хвилі. Тонувати краще акварельною фарбою за допомогою губки. Намочіть частину листа тієї ж самої губкою, але без фарби і залийте її одним кольором. Дайте висохнути, потім намочіть другий частину листа і пофарбуйте її в інший тон. Лист краще взяти квадратний.
2
Після того як заливка висохне, починайте малювати. Начерк робіть найтоншим олівцем, щоб потім не виникло необхідності прати допоміжні лінії. На тій частині аркуша, де у вас «дно», проведіть пряму лінію, паралельну нижньому краю листа. Довжина лінії довільна, але не забудьте про те, що верхня частина черепашки ширше, ніж нижня, тому з боків необхідно залишити достатньо місця. Розділіть цю лінію навпіл і проведіть вертикальну осьову лінію на висоту черепашки. Розділіть вертикальну осьову лінію навпіл, проведіть до середини перпендикуляр в обидві сторони. Вони повинні бути приблизно вдвічі довша, ніж відрізки нижньої лінії. Перпендикуляр можна взагалі не креслити, а просто уявити, що він є, а ось точки на його кінцях потрібно поставити в будь-якому випадку.
3
З'єднайте точки на кінцях щойно намальованого або уявного перпендикуляра з серединою нижньої лінії. Зверху з'єднайте кінці перпендикулярів між собою півколом.
4
Розділіть півколо на довільну кількість частин точками. З'єднайте між собою сусідні точки дугами. Опукла частина кожної дуги знаходиться зверху. Від усіх точок проведіть прямі лінії до середини нижньої лінії мушлі.
5
Намалюйте нижню частину мушлі. Для цього лінії, якими середина нижньої осьовий з'єднується з кінцями півкола, розділіть на 3 частини. З'єднайте кінець нижньої лінії з точкою, що позначає 1/3 лінії, якщо рахувати знизу. Кути скруглите, обведіть черепашку по контуру.
6
Розфарбовувати черепашку краще гуашшю. Виберіть відповідний тон і покрийте черепашку першим шаром фарби. Намагайтеся розфарбовувати її рівно, без патьоків та прогалин. Лінії, які ділять раковину на сектора, проведіть тонким пензлем і більш густою фарбою. Посередині кожного сектора накладіть ще шар основної фарби, додавши туди білил.
Корисна порада
Можна розписати черепашку і цікавішою - наприклад, зробивши ще кілька півкіл від центру нижньої лінії до бічних сторонах. Чим далі від центру нижньої лінії - тим більше стають ці півкільця, і тим ширше між ними відстань.