Як годувати кошенят без кішки.

На жаль, іноді трапляється так, що новонароджений кошеня не може бути вигодуваний матір'ю-кішкою і за справу доводитися братися людині. Вигодувати кошеня - дуже відповідальне і непроста справа, потрібно підготувати спеціальне харчування, забезпечити правильний догляд за котячими дитинчатами. Годувати кошенят без кішки потрібно за особливою методикою - якомога ближче до того, як це робить кішка.
Вам знадобиться
  • піпетка
Інструкція
1
Найголовніший компонент при годуванні маленького кошеняти - це молоко. Просто так замінити котяче молоко будь-яким іншим не вийде. Молоко будь-яких ссавців ідеально підходить тільки для їх виду. Якщо порівняти котяче молоко з коров'ячим, то з'ясується, що білка в ньому міститься в 10 разів більше, тому в суміш для харчування кошенят додатково вводять містять білки компоненти. Для суміші використовується основа - коров'яче або козяче молоко (80% складу), в яку додається яєчний білок (20% складу). Все потрібно дуже ретельно перемішати, до повністю однорідної маси. Буває, що коров'яче молоко кошеняті не підходить, тоді можете використовувати сухі молочні суміші, призначені для немовлят. Розводьте їх у два рази рідині, ніж наказує інструкція для годування дитини віку 1-2 тижні.
2
Кожен день кошенят а будуть з'їдати молочка трохи більше, ніж у попередній день. Вони ростуть, і їжі їм потрібно все більше. Визначити, чи достатньо кошенят ам було їжі, легко: після годування вони повинні засипати. Якщо кошенят а смокчуть палець і пищать, то вони голодні.
3
Зовсім маленьких кошенят годують за допомогою піпетки або шприца без голки, можна скористатися дуже маленькою соскою. Якщо ви годуєте кошеняти шприцом і піпеткою, то регулюєте швидкість подачі молока саме ви, тому не поспішайте, інакше кошеня може захлинутися.
4
Давайте кошенят ам теплу суміш, але не гарячу. Перший тиждень температура суміші повинна бути 38-39 градусів, з 8 дня - 30-32 градуси. Приготований для годування склад не можна зберігати більше 1 доби, інакше він зіпсується. Всі піпетки, шприци, пляшки і соски потрібно кожен день мити і кип'ятити.
5
Як частина годувати кошеня? Перші 2 дні новонародженого потрібно годувати кожні 2 години, в тому числі і вночі. Наступні 2 дні - кожні 2 години вдень і кожні 3 - вночі. Починаючи з 5 дня, годування проводиться кожні 4 години. Коли кошеняті виповнюється 3 тижні, можна годувати його рідше вдень і перестати годувати вночі. Приблизно з тритижневого віку їх починають підгодовувати іншою їжею: нежирним сиром, дитячим м'ясним харчуванням, пропущеним через м'ясорубку м'ясом.
6
Починаючи з місячного віку кошенят привчають їсти з миски. Для цього намажте кошеняті молочком рот, а потім покажіть йому миску. Він захоче їсти, і навчиться хлебтати з неї.
7
Основним показником того, чи правильно ви годуєте кошеняти, буде те, наскільки швидко він додає у вазі. Здорові кошенят а поправляються приблизно на 100 г на тиждень (може бути трохи менше або більше). Новонароджений важить приблизно 100 г. Якщо ви помічаєте, що ваш маленький вихованець не поправляється і мало зростає, то він або захворів, або йому не вистачає живлення.
Зверніть увагу
Для маленьких кошенят нормально ходити в туалет 2-3 рази на день.
Корисна порада
Кішка постійно вилизує своїх дітей, і це потрібно не тільки для того, щоб очистити їх. Таким чином вона масажує внутрішні органи кошеня, стимулюючи їх діяльність. Щоб допомогти кошенятам налагодити роботу травної системи, візьміть шматочок вологої щільної тканини і протирайте їх. Подивіться, як кішка вилизує кошенят - у знайомих або на відео в інтернеті - і масажуйте їх також. Цим ви дуже допоможете кошенятам.