Як укоренити фіалку.

Кімнатні фіалки заслужено користуються любов'ю багатьох квітникарів. Ці маленькі чарівні квіти невибагливі у догляді, теневиносліви, не вимагають особливої турботи, а при правильному поводженні цвітуть часто і рясно. Розмножити фіалку теж не складає особливих труднощів. Головне - правильно підібрати грунт, акуратно пересадити і уважно доглядати за отводком.
Інструкція
1
Фіалки добре розмножуються листовими живцями і цветоносами. Однак для того, щоб саджанець укоренився і дав пагони, його потрібно саджати в підготовлений грунт і відповідну ємність. Досить часто у недосвідчених квіткарів посаджені листочки замість вкорінення починають сохнути і відмирати, після чого робиться висновок про те, що фіалки погано розмножуються. Насправді це не так.
2
Для того, щоб листової держак з легкістю укорінився і швидко дав «діток», необхідно дотримуватися певних правил. Перш за все, для вкорінення фіалок найкраще використовувати невеликі горщики - стаканчики. Якщо немає під рукою спеціальних маленьких горщиків для розсади з виймаються донцем, цілком підійдуть будь-які відповідні ємності. Можна використовувати навіть стаканчики з під йогурту, попередньо проробивши в них отвори для дренажу. Проте все ж краще, щоб ємності були керамічними.
3
Субстрат для вкорінення фіалок роблять із суміші торфу з річковим піском, додаючи до неї невелику кількість родючого ґрунту. Можна використовувати так само рубаний мох-сфагнум, який продається в квіткових магазинах. Але в будь-якому випадку, нирка не повинна бути занадто багатою і родючою. Субстрат перед посадкою живців повинен бути добре зволожений.
4
Для посадки беруть тільки старі, зрілі листя, досить сильні, щоб перенести всю процедуру. Молоді листочки для посадки не годяться зовсім. Відповідний листок можна просто акуратно відламати від фіалочной розетки, а потім злегка підрізати до довжини 3-4 см. Зріз живця має бути зроблений по косою, щоб забезпечити більш широку площу для вбирання корисних речовин.
5
Укореняти саджанці можна як прямо в грунті, так і в дистильованої або добре відстояною воді. Якщо лист укорінюють у воду, необхідно подбати, щоб рідина не стосувалася самого листа, а покривала тільки держак не більше ніж на 1 см. У воду потрібно додати одну таблетку активованого вугілля, щоб уникнути загнивання води і уберегти рослину від бактерій. Ємність повинна бути непрозорого скла, що не пропускає сонячні промені. У міру випаровування воду підливають, час від часу замінюючи повністю на свіжу.
6
При укоріненні в грунт листочок просто кладуть на край горщика, щоб живець злегка стосувався грунту. Потім його трохи утаплівают в грунт несильним натисканням пальця і злегка присипають землею. Серед квітникарів побутує старе спостереження, що чим менше глибина посадки живця, тим швидше він дасть пагони. Якщо пересадка проводиться в холодну пору року, рослина потрібно накрити пластиковим пакетом, щоб створити атмосферу парника і захистити його від протягів. Влітку в цьому немає необхідності. Горщик з фіалковим отводком ставлять у світле місце, але ні в якому разі, не під прямі промені сонця.