Як обчислити питому вагу. каак обчислити об'єм духів за вагою.

Щоб обчислити питома вагу рідини, сипучих речовин або твердих предметів досить знати щільність речовини і прискорення вільного падіння. Однак, якщо прискорення вільного падіння величина практично постійна, то щільність часто доводиться вимірювати експериментально. Для цього існує кілька нескладних способів та інструментів.
Вам знадобиться
  • Мірна ємність, електронні ваги, калькулятор
Інструкція
1
Для розрахунку питомої вагу а рідини налийте рідину в мірну ємність і запам'ятайте отриманий обсяг. Потім перелийте рідина в чашку електронних вагу ів і вз вагу ьте. Розділіть величину отриманого вагу а на величину обсягу. Результатом обчислень буде питома вагу даної рідини.
2
Для визначення питомої вагу а сипучих речовин насипте в мірну ємність певну кількість речовини, заміряйте і запам'ятайте отриманий обсяг. Потім пересипте дана речовина в чашку електронних вагу ів і вз вагу ьте. Розділіть величину отриманого вагу а на величину обсягу. Отриманий результат є питомою вагу ом даної речовини.
3
Для визначення питомої вагу а предмета, що має правильну геометричну форму, розрахуйте обсяг предмета за спеціальною формулою. Наприклад, для обчислення обсягу паралелепіпеда помножте його довжину на ширину і на висоту. Вз вагу ьте предмет. Розділіть величину отриманого вагу а на обсяг. Результатом буде шуканий питома вагу .
4
Для визначення питомої вагу а твердого предмета неправильної форми покладіть його в мірну чашу і повністю залийте водою. Запам'ятайте перший об'єм. Дістаньте предмет з води. Заміряйте об'єм води в мірній чаші. Відніміть результат другого вимірювання об'єму води від першого результату. Отримане число є обсягом даного предмета. Вз вагу ьте предмет. Величину вагу а розділіть на величину обсягу. Результатом розрахунків буде питома вагу даного предмета. Якщо даний предмет легше води і не тоне, перед виміром притисніть його до дна тонким довгим предметом.
5
Також можете вирахувати питома вагу рідини або речовини, якщо з вагу тна їх щільність. Для цього помножте щільність рідини або речовини на прискорення вільного падіння.
Зверніть увагу
У побуті часто плутають такі поняття як питома вага і питома маса (щільність). Плутанина відбувається через те, що на практиці для визначення маси в більшості випадків застосовується зважування. Відповідно, і масу зазвичай називають вагою. Тому, попередньо уточніть: що все-таки потрібно визначити.
Корисна порада
Перед вимірюванням об'єму рідини в мірній чаші дайте заспокоїться поверхні жідкості.Точность отриманих вимірювань безпосередньо залежить від точності застосовуваних вимірювальних і обчислювальних інструментів: мірної чаші, електронних ваг і калькулятора.
Щільність - це одна з характеристик речовини, така ж, як маса, об'єм, температура, площа. Вона дорівнює відношенню маси до об'єму. Основне завдання - навчитися обчислювати цю величину і знати, від чого вона залежить.
Інструкція
1
Щільність речовини - це чисельне відношення маси до об'єму речовини. Якщо ви хочете визначити щільність речовини, а вам відомі його маса і об'єм, знаходження щільності не складе вам праці. Найпростіший спосіб знайти щільність в даному випадку - це p = m/V. Вона вимірюється в кг/м ^ 3 в системі СІ. Однак далеко не завжди дані ці два значення, тому слід знати декілька способів, за допомогою яких можна обчислити щільність.
2
Щільність має різні значення в залежності від виду речовини. Крім того, щільність речовин змінюється і від ступеня солоності і температури. При зменшенні температури густина зростає, а при зниженні ступеня солоності знижується і щільність. Наприклад, щільність Червоного моря і раніше вважається високою, а в Балтійському морі вона вже менше. Всі ви помічали, що якщо у воду підлити масла, воно спливає наверх. Все це відбувається через те, що масло має більш низьку щільність, ніж вода. Метали і кам'яні речовини, навпаки тонуть, так як їх щільність вище. На підставі щільності тел виникла теорія про їх плаванні.
3
Завдяки теорії плавання тіл з'явилася формула, за якою можна знайти щільність тіла, знаючи щільність води, обсяг всього тіла і обсяг його зануреної частини. Ця формула має вигляд: Vпогруж. частини/V тіла = p тіла/p жідк.Отсюда випливає, що щільність тіла можна знайти наступним чином: р тіла = V занурюючи. частини * р рі/V тела.Ето умова виконується виходячи з табличних даних і заданих обсягів V занурюючи. частини та V тіла.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Zmz_ceMuAzM