Як навчитися їздити на коні. Як навчитися рісовоть кінь новачкові.

Верхова їзда це захоплююче і аристократичність хобі, здатне виділити вас з натовпу за рахунок незвичайності і подарувати масу позитивних емоцій. До того ж дуже корисне, адже існує навіть лікування за допомогою коней - іпотерапія.
Вам знадобиться
  • Кінь;
  • Екіпірування (бажано мати хоча б чоботи для верхової їзди).
Інструкція
1
Для початку необхідно вивчити загальні правила і принципи верхової їзди. Багато хто знає, що, щоб кінь пішла вперед - потрібно штовхнути ногами по боках, щоб зупинити - натягнути поводи, а щоб повернути - потягнути відповідний привід. Так ось, кінь потрібно не штовхати ногами, а «дати шенкеля». Шенкель - це звернена до коні частина ноги вершника від коліна до щиколотки, службовка для управління конем. Так що потрібно стиснути кінь ногами, а не вдаряти. До речі, шенкеля використовуються не тільки для прискорення коні , а при зупинці і повороті теж. Це служить для того, щоб тварина чітко розпізнало команду, так як новачок може ненавмисно смикати привід або зачіпати боки коні ногами, навіть не помічаючи цього. Ще на управління впливає нахил тіла - тварина дуже тонко відчуває зміни центра ваги вершника на своїй спині.
2
Отже, тепер розберемося з комплексом рухів, складових команду. Щоб кінь рушила вперед, потрібно дати шенкеля, одночасно злегка нахилившись вперед. При цьому ще злегка слабшає натяг поводів. Відповідно, кінь отримує потрійний сигнал на рух. Для зупинки необхідно плавно натягнути поводи, одночасно злегка прогнувшись у попереку і відкинувшись назад. Можна злегка допомогти шенкелями. У результаті виходить чітка однозначна команда на зупинку, що складається з 2-3 імпульсів. Те ж саме і з поворотом - натягніть відповідний привід, чуть-чуть нахиліться в потрібну сторону і скористайтеся шенкелями з того ж боку.
3
Крім знання різних команд необхідно дотримуватися баланс і тримати правильну поставу. Баланс необхідний, щоб не впасти, а правильна постава збереже вашу спину. Тому на коні треба сидіти прямо, розгорнувши плечі, і не напружувати м'язи спини. Поперек повинна бути гнучкою, інакше кожен крок буде віддаватися по всьому хребту.
4
Спілкування з конем теж дуже важливо, адже це не мотоцикл, який вам дали покататися. При знайомстві можна пригостити її чимось смачненьким, поплескати по шиї. Але не сподівайтеся задобрити кінь подачками, це не собака. Ви повинні бути впевненим в собі, інакше тварина все одно буде пустувати і ніякі ласощів не допоможуть. У багатьох кінних секціях учнів змушують самостійно доглядати за своїм конем, і це дуже добре. Правильно виконаний процес чистки дуже приємний для тварини, а ви зможете краще його зрозуміти.
5
Іноді буває так, що вчитися верхової їзді доводиться з нуля під час тривалої поїздки. Так буває при кінних екскурсіях, куди набирають всіх, навіть тих, хто коня і в очі не бачив. Якщо ви зважилися поїхати, то пам'ятайте основні правила і спробуйте їх застосувати на самому початку, поки всі йдуть кроком і дорога рівна.
Зверніть увагу
Не бийте кінь і не кричіть. Нічого доброго з цього не вийде, а от налякати коня можна дуже сильно.
Корисна порада
Якщо ви боїтеся, що кінь понесе, то ви можете попросити поводити її на корду (це спеціальна мотузка довжиною 7 метрів, яку тримає інструктор, а ви їздите колами).
Все більшу і більшу популярність здобуває кінний спорт. Змагання кіннотників привертають велику кількість глядачів, верхова їзда стає затребуваною не тільки як спорт, але і як чудовий вид відпочинку. Бажання подружитися з конем є у багатьох, але далеко не всі знають, як це зробити.
Інструкція
1
Виберіть кінно-спортивний клуб, де ви плануєте займатися. Основні критерії - це кваліфікація тренерів, рівень виїжджені коней та їх кількість. Важливим фактором стануть доступність манежу для вас і ціна занять. Зверніть увагу і на комфортабельність приміщень: критий манеж, наявність душових і роздягалень зроблять заняття більш приємними.
2
Починайте занять верхової їздою з тренувань з особистим тренером. Тільки в цьому випадку ви гарантовано навчитеся правильній посадці, техніці, основним навичкам поводження з конем. Заняття з досвідченим тренером в манежі найбільш безпечні для початківців. Як правило, перший цикл складається з 10 уроків. Ви навчитеся чистити кінь, сідлати її, сідати верхи, рухатися кроком і риссю.
3
Наступні 10 занять можуть проходити як групові. Ці уроки, як правило, присвячують навичкам їзди галопом. Третій цикл з 10 занять присвячують навчанню різним алюром. Після цього ви можете продовжувати просто їздити верхи на втіху або зайнятися більш серйозним спортом: конкуром, джигитовкой або виїздкою.
4
Займайтеся двічі на тиждень протягом трьох місяців. Цього часу достатньо, щоб впевнено почувати себе верхом. Врахуйте, що чим частіше ви їздите верхи, тим швидше прийдуть результати. Заняття повинно тривати не менше тридцяти хвилин. Поступово удлиняйте тривалість уроку до однієї години.
5
Не старайтесь постійно їздити на одній і тій же коні. Кожна тварина має своїми звичками й особливостями. Різні коні можуть мати різну реакцію на одне і те ж ваш рух. Щоб накопичити досвід спілкування з кіньми і не залежати від темпераменту конкретного рисака, їздите на різних конях, особливо в період першого циклу навчання. Слідкуйте за цим самі, не кожен тренер звертатиме на це увагу.
6
Після першого заняття обов'язково прийміть теплу ванну і зробіть масаж. Виконайте кілька вправ на розтяжку внутрішньої поверхні стегон і сідниць. Верхова їзда - це серйозне навантаження, і перший час після занять ваші м'язи будуть дуже сильно боліти.
Зверніть увагу
Починати навчання верхової їзди з самостійних верхових прогулянок на природі не варто. Хоча кінний спорт не відноситься до особливо травмонебезпечним, кінь - це велика тварина, яка здатна злякатися і скинути вас. Падіння з коня в сільській місцевості, далеко від медичних установ може стати по-справжньому небезпечним.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, що будете довго займатися кінним спортом, не поспішайте купувати спеціальну амуніцію. Для перших занять вам знадобляться зручні штани з плоскими внутрішніми швами (наприклад, джинси) і високі чоботи з зручним низьким каблуком і неріфленой підошвою. Високу халяву необхідно, щоб захистити ноги від ударів об стремена, а каблук потрібен, щоб тримати хороший упор. На руки надіньте рукавички, щоб не стерти руки об привід, можна найпростіші - бавовняні. Дітей допускають до занять тільки в шоломі. Дізнайтеся, чи можна взяти в вашому клубі напрокат дитячий шолом, щоб не купувати його, поки ви не вирішите, чи стане ваша дитина серйозно займатися.