Як зробити трафарет. Як виготовити трафарет самому.

Робити трафарети - досить проста задача. Це під силу навіть новачкові в графіті і малюванні. Трафарет можна виконати за допомогою простих підручних засобів, які напевно є у кожного. Як зробити трафарет поетапно, як зробити його більш зносостійким і довговічним, а так само як зробити простий одноразовий трафарет ви дізнаєтеся з цієї статті.
Вам знадобиться
  • Прості олівці, папір, маркер, скотч, лінійка.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно зробити ескіз для вашого майбутнього трафарету. Якщо ви плануєте зробити напис. Першим ділом можна придумати дизайн букв. Якщо у вас вже є досвід в каліграфії можете придумати їх самостійно, але якщо ви не займалися цим раніше краще спочатку подивитися приклади, скопіювати сподобався. Краще виглядатимуть виразні букви.Еслі ж ви збираєтеся перенести на трафарет картинку, знайдіть для початку не надто складну. Проста лаконічна картинка, без зайвих деталей, може виглядати дуже виразно і стільно.Проще почати з ескізів невеликого розміру. Зробити один, два три варіанти в форматі аркуша А6. Якщо ви придумуєте ескіз самостійно, ніколи не зупиняйтеся на першому варіанті, навіть якщо він вам поки подобається. Зробивши ще парочку ви, швидше за все від нього відмовитеся.
2
Після того як ви придумали ескіз, візьміть аркуш щільного ватману, і відріжте його до потрібного розміру. Можна також використовувати і картон, оргаліт, лінолеум, і навіть тонку триміліметровий фанеру.Теперь необхідно перенести ескіз на лист. Існує декілька способів. Якщо ви впевнені в собі або займалися малюнком раніше, можете переносити ескіз від руки. Але коли вам потрібно багаторазово збільшити ескіз придатися більш надійний спосіб точного перенесення ескізу на картон. Ним користувалися ще з давніх часів. Розмітьте ваш ескіз, за допомогою лінійки, на однакові квадрати. У вас повинна вийти свого роду сітка. Чим більше буде квадратів, тим точніше ви перенесете малюнок. На аркуші паперу, майбутньому трафареті, розмітьте така ж кількість клітин. Для зручності клітини можна пронумерувати. Наприклад, буквами по вертикалі і цифрами по горизонталі. Після того як ви перенесете на трафарет ескіз, обведіть його маркером.
3
Тепер можна приступити до вирізання самого трафарету. Краще всього використовувати для цього хороший макетний ніж з фіксатором. Ножицями це робити буде вкрай незручно. Для того щоб легше і швидше вирізати рівні лінії можна використовувати металеву лінейку.Еслі ви хочете зробити ваш трафарет більш зносостійким і влагоустойчивим, то до початку, обклейте його, з двох сторін, прозорим скотчем. Так само для більш зручного використання та підвищення зносостійкості, можна прикріпити з боків трафарету звичайні дерев'яні лінійки.
Корисна порада
Букви в трафареті повинні з'єднуватися як мінімум двома частинами з фоном, інакше трафарет буде або незручний, або непридатний.