Як навчити собаку шукати.

На сьогоднішній день у багатьох людей є вірний друг і захисник - собака. Прогулюючись по парку, можна помітити, що деякі пси дуже розумні і виконують будь-які команди, які говорить їм господар. Відразу ж назріває питання - а як навчити собаку виконувати найрізноманітніші команди? Та дуже просто.
Інструкція
1
Якщо у вас ще немає цуценя, то вам доведеться попітніти, вибираючи цуценя, так як особина повинна бути витривалою, міцної фізично, не мати будь-яких психічних порушень і відхилень. Для роботи на великих просторах краще вибирати представників великих порід, а для дрібних приміщень - низькорослих собак.
2
Підбирайте саме ту собаку , яка підходить вам за характером, не має агресивних повадок, не кидається на людей та інших тварин, а також ту, яка за своєю природою схильна до пошуку. Ви це зможете помітити після невеликої прогулянки разом.
3
Далі доведеться підібрати самим необхідну і відповідну під індивідуальність пса форму заохочення. Для деяких собак найкраще підходить заохочення у вигляді підгодівлі, тобто їжі, для деяких - похвала і ласка.Еслі ви виберете вид заохочення - їжу, то вона повинна бути приваблива для тварини. Сухарем і шматком хліба ви навряд чи зможете привернути увагу собаки, тому використовуйте для цього м'ясо або рибу. Найголовніше, щоб ви вчасно дали шматочок заслуженою їжі собаці, після досягнення бажаного результату. Інакше ніякого пуття від тренування не буде.
4
Пам'ятайте про те, що перед тим як почати заняття, необхідно добре вигуляти собаку , щоб у неї пропав інтерес до навколишнього оточення і трохи спала енергія.
5
Після того як ви визначилися із заохоченням, необхідно приступати до самої тренуванні. Для цього вам знадобиться конус, який можна купити в будь-якому зоомагазині. Якщо немає можливості купити цю річ, то її дуже просто виготовити самостійно. У загальній складності вам знадобиться близько 10 конусів, які необхідно спочатку промаркувати.
6
Дайте понюхати собаці шуканий предмет, заохотьте шматочком їжі, після чого сховайте предмет в один з конусів. Підведіть тварину до конусам і дайте можливість їх понюхати. Якщо успішно, знову дайте шматочок м'яса. Продовжуйте доти, поки собака не стане безпомилково знаходити те, що вам потрібно.
7
Далі різноманітьте кількість предметів, що мають різні запахи і повторіть навчання собаки, не забуваючи заохочувати її і давати їй відпочинок.
8
Заключним етапом дресирування необхідно в 10 конусів покласти різноманітні предмети. І один тільки виділіть - саме той, який тварина буде шукати серед великого різноманіття запахів. Після успішного навчання порадуйте собаку - пограйте з нею, добре погодуйте. Повторюйте тренування щодня.