Як встановити контролер.

Для того щоб встановити плату нового контролера , не потрібно мати ніяких спеціальних навичок. У цьому процесі є певний порядок дій, який потрібно дотримуватися і завдяки якому ви зможете встановити контролер. Все, що потрібно для його установки - це трохи часу і терпіння. Діяти потрібно акуратно і не поспішаючи, щоб не допустити помилки, для виправлення яких знадобиться багато часу.
Вам знадобиться
  • викрутка.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер, від'єднавши кабелі живлення від електромережі. Відкрутіть кріпильні гвинти, зніміть кришку з корпуса ПК, після чого відкладіть їх в сторону, щоб вони вам не заважали. На системної платі знайдіть контролер накопичувачів і відключіть від нього кабель. Після цього вийміть плату старого контролера (якщо вона встановлена).
2
У випадку якщо ви міняєте стару плату контролера , зніміть заглушку вільного слота і встановіть туди новий контролер. Для закріплення плати скористайтеся гвинтом. Якщо в комп'ютері використовується контроллер, інтегрований в материнську плату, витягувати, звичайно, нічого не потрібно. В цьому випадку відключіть або за допомогою перемички на материнській платі, або скориставшись програмою настройки BIOS.
3
Практично у всіх випадках контролер необхідно встановлювати в самий верхній PCi слот для стабілізації роботи дискової підсистеми. У разі якщо на комп'ютері є світлодіод, який показує активність роботи жорсткого диска, його можна підключити безпосередньо до роз'єму на платі нового контролера . Якщо на ПК встановлено декілька вінчестерів, то світлодіод буде відображати роботу тільки того жорсткого диска, до інтерфейсу якого він підключений.
4
Распознайте роз'єми нового контролера . Первинний канал позначається Primary IDE, а вторинний - Secondary IDE. Після установки контролера включите комп'ютер і перевірте правильність його роботи. Не поспішайте відразу системний блок закривати кришкою, оскільки якщо щось працює не так, вам доведеться все перевірити ще раз і знову розкривати його кришку. Тільки після того як ви переконаєтеся, що все зробили правильно і що все працює, можете закрити кришку комп'ютера, закрутивши фіксуючі гвинти.
Для підключення комп'ютера до інтернету за допомогою кабельних ліній часто необхідно скористатися мережевим контролером . Також Ethernet-контролер вимагається для підключення до деяких видів бездротових мереж. Мова піде не про підключення пристрою до системної плати, а про його включення в самій системі.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - драйвер до мережевого контролеру.
Інструкція
1
Насамперед потрібно переконатися, що ваш мережевий контролер визначається вашою операційною системою. Це можна зробити так. Натисніть правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер». Потім в контекстному меню клікніть по «Властивості». Якщо у вас операційна система Windows XP, то пройдіть спочатку на вкладку «Обладнання» і там вже виберіть «Диспетчер пристроїв». У випадку з операційною системою Windows 7 можна відразу ж вибрати «Диспетчер пристроїв».
2
Після цього з'явиться список пристроїв, які підключені до вашого комп'ютера. Знайдіть у цьому списку «Ethernet контролер». Біля нього повинен бути знак питання. Це означає, що пристрій є в системі, але до нього не встановлено драйвер.
3
Тепер вам необхідно встановити драйвер до цього пристрою. Він повинен йти в комплекті до системної плати і в його назві має бути присутнім слово Ethernet. Встановіть драйвера з диска.
4
Якщо з якихось причин у вас немає диска з драйверами до материнської плати, то ви можете зайти на сайт виробника і там знайти їх для вашого мережевого контролера. Скачайте драйвера. Розпакуйте архів в будь-яку папку. Запустіть виконуваний (Exe) файл. За допомогою «Майстра установки» проінсталюйте драйвер на свій комп'ютер. Перезавантажте ПК.
5
Після перезавантаження знову зайдіть в «Диспетчер пристроїв». Тепер замість знака питання буде написана модель мережевого контролера. Це значить, що пристрій повністю готовий до роботи.
6
Знизу на панелі завдань, з правого боку, у вас повинен бути значок, який відображає роботу мережі. Коли до контролера ви підключите мережевий кабель і отримаєте доступ до інтернету, це буде відображатися на значку. Також в деяких випадках можна буде побачити швидкість роботи мережі. Якщо ж мережевий кабель буде відсутня, то, навівши курсор мишки на значок, ви будете отримувати відповіді, що він не підключений.