Як обійти конкурентів.

У ринковій сфері мається конкуренція. У якихось видах бізнесу вона виражена особливо яскраво, в інших, де частка ринку поділена приблизно порівну, вона практично непомітна. Але в будь-якому випадку, щоб успішно розвиватися і збільшувати свій прибуток, доведеться мати хоч якісь конкурентні переваги. Як же обійти своїх суперників по бізнесу, і які стратегії найкраще застосовувати в конкурентній боротьбі?
Вам знадобиться
  • аналіз конкурентів, знання цільової аудиторії і потреб її представників
Інструкція
1
Використовуйте стратегію цінової переваги. Як правило, конкурентів можна швидко обійти, якщо запропонувати споживачам товар аналогічної якості, але за нижчими цінами. Це можна зробити завдяки різним технологічним нововведенням, використанню дешевої робочої сили, скорочення витрат. Однак у цьому випадку необхідно запевнити покупців у тому, що товар належної якості, без заводських шлюбів і не прострочений. А для цього можна проводити промо-акції, дегустації та різноманітні заходи, пов'язані з презентацією даного товару.
2
Використовуйте стратегію диференціювання покупця. Тут необхідно знайти таку категорію покупців, потреби якої дана компанія зможе задовольнити краще конкурентів . При цьому важливо правильно організувати сервіс, перетворити товар, покращити його дизайн або якості. Наприклад, можна запропонувати безкоштовну доставку товару покупцям-пенсіонерам або подарунок студентам, при придбанні даного товару. Іншими словами, необхідно сформулювати таку особливість бізнесу, яка стала б вагомим доказом до покупки для обраної категорії клієнтів.
3
Використовуйте стратегію фокусування. В цьому випадку важливо при розвитку бізнесу приділити пильну увагу якоїсь однієї характеристиці товару або процесу продажу. Наприклад, можна пропагувати якість товару, його зручність в експлуатації, довговічність. А можна розрекламувати свій бізнес як продаж ексклюзивних товарів, кількість яких строго обмежена. Це можуть бути елітні меблі, японські набори для суші, тканини з Італії. Найчастіше стратегія фокусування порівнюється з проміжною ланкою між стратегією цінової переваги і стратегією диференціювання покупців, так як вона об'єднує в собі плюси і обох методик.