Як покласти плитку у ванній на стіні. Як класти плитку на стіну у ванній.

Кахельна плитка - найбільш практичний і популярний спосіб обробки стін в ванній кімнаті. Від того, наскільки якісно викладена плитка в ванній , залежить довговічність її експлуатації. Прийнято довіряти цю роботу професіоналам, але маючи деякий досвід і велике бажання, можна викласти стіни кахлем самостійно.
Вам знадобиться
  • - кельму;
  • - шпатель;
  • - плиткоріз;
  • - кахельна плитка;
  • - плитковий клей;
  • - акриловий грунт.
Інструкція
1
Видаліть стару плитку зі стін ванній , якщо вона була перш викладена плиткою або фарбу, якщо стіни були пофарбовані. Зашпаклюйте всі тріщини і вм'ятини. Поверхня стіни повинна бути максимально рівною і гладкою. Це основна умова благополучного оздоблення стін будь-яким способом. Обробіть поверхню стіни акриловим грунтом для кращого зчеплення стіни з кахлем і зменшення витрати плиткового клею.
2
Придбайте плитковий клей. Розрахунок витрати клею зазвичай вказаний на конкретній упаковці клею. У різних виробників він може відрізнятися. Придбайте кельму із зубами для кладки плитки. Для роботи в ванній досить кельми шириною 15-20 см. Продумайте, як ви будете розмішувати плитковий клей - в магазинах будматеріалів є спеціальні насадки на дриль для розмішування будівельних сумішей. Продумайте спосіб, яким ви будете різати кахельну плитку - склоріз, механічний плиткоріз або електричний верстат для різання каменю. Найпростіше - використання склоріза і пассатижей.
3
Визначте, який саме висоти кладку і в яких саме місцях ванній ви хочете зробити. Залежно від розмірів плитки, продумайте кількість рядів, яке потрібно буде викласти. Чим менша кількість плитки доведеться різати, тим легше вам буде виконати роботу. Обов'язково враховуйте геометрію приміщення - паралельність стін, підлоги і стелі, горизонталь установки ванній і те, що нижній ряд плитки, розташований впритул до ванній , зазвичай ріжеться і розташовується під кутом до неї , утворюючи бортик. Це необхідно для того, щоб максимально уникнути візуальних перекосів при укладанні плитки і знизити кількість нестандартних ситуацій під час укладання. Визначтеся з товщиною шва між плитками. Для спрощення укладання можна скористатися спеціальними хрестиками для укладання. Після проведення всіх попередніх прорахунків можна приступити до укладання першого ряду плитки. Один з найпростіших і зручних варіантів - викреслити за рівнем кордон верхнього ряду по всьому периметру ванній .
4
Розведіть плитковий клей, відповідно до інструкції. Нанесений на стіну шпателем, він не повинен стікати, а втиснута в нього плитка не повинна нікуди зміщуватися. Коли необхідна консистенція отримана, можна приступати до укладання. Слідкуйте за тим, щоб вся плитка була покрита клеєм. Плитку укладайте рядами послідовно, стежачи за паралельністю швів. Для укладання плитки навколо труб плитку ріжуть спеціальним пристосуванням «балеринка», що нагадує циркуль з победітовим наконечником.
5
Дайте кахлю просохнути протягом двох діб, після закінчення укладання плитки і обробіть шви затіркою для вологих приміщень за допомогою гумового шпателя. Для додання шву колірного відтінку скористайтеся кольоровим кольором.
Зверніть увагу
При відсутність досвіду в роботі з кахлем, при його різанні не завжди вдається виконати точний скол, тому можливо збільшення витрати плитки.
Корисна порада
Для зручності можна викладати ряди цілих плиток, залишаючи роботу з різаними плитками на заключний етап.