Як розуміти характер взаємовідносин тварин з навколишнім середовищем.

Екологія визначається головним чином як наука, яка займається вивченням взаємин живих організмів як окремо, так і в складі їх спільнот з навколишнім середовищем. Вона тісно пов'язана і з іншими біологічними дисциплінами, такими як ботаніка та зоологія. Адже доведено, що безпосередньо спосіб життя кожного окремо взятої тварини тісно пов'язаний і сам впливає на навколишню його середу, на середовище його перебування. Саме тому кожну систему окремо розглядати недоцільно, тому частина взаємних зв'язків неодмінно призведе до іншої системи, буде існувати тільки в цих взаємних відносинах систем і неможливо в їх відсутність.
Інструкція
1
Слід пам'ятати, що в біосфері мають місце процеси дуже складні, також вимагають комплексного розгляду. Всі організми, що живуть на землі, мають найтісніші зв'язки один з одним, з іншими популяціями, а також і з навколишнім середовищем, в якій присутні не тільки живі організми, але і нежива природа. Яскраві і найбільш зрозумілі приклади цих елементів - це світло, повітря, вода, ґрунт і температура.
2
Будь-які зміни в навколишньому середовищі незабаром позначаються і на живих мешканців, наприклад, різних видах тварин . Так забруднення водойм в одній місцевості слід розуміти як явну причину переміщення будь-якої популяції тварин в іншу місцевість. Також скорочення чисельності популяції може означати недостатня кількість прийнятною їжі, яку тварини можуть знайти на території свого проживання або ж їжа, доступна для них в їх середовищі, низької якості, а значить не ефективна для їх росту і розвитку.
3
Різні популяції знаходять різні виходи зі сформованих складних для виживання ситуацій. Хтось залишається на тій же території і продовжує справлятися зі складнощами тут, а є різновиди тварин , які воліють відправитися на пошуки інших територій, більш сприятливих для їхнього існування. Але якщо територія, яка влаштовує популяцію, не готова прийняти таку кількість цих тварин , то слід очікувати поступові зміни в навколишньому середовищі. Тварини можуть з'їдати будь-яку рослинність набагато швидше, ніж природа здатна відновити. Таким чином, постраждає флора даної місцевості. Якщо в прямій залежності від флори знаходяться, наприклад, птахи і комахи, то слід очікувати змін і в їх способі проживання. Усе взаємопов'язано в природі. Зміни в одному місці неодмінно потягнуть за собою зміни в іншому, а в наслідок і в інших місцях.