Як зшити ляльку тильду.

Іменем Tilda звуться текстильні іграшки, придумані рукодільницею з Норвегії Тоні Фінангер. Начебто всі ці чоловічки і звірятка не схожі один на одного, але якщо придивитися, то можна помітити, що у всіх маленькі чорні оченята, доброзичливі посмішки, задерикуватий рум'янець ... ну і, звичайно, техніка виготовлення однакова.
Вам знадобиться
  • Для пошиття Тільда майстри радять використовувати натуральні тканини (льон, бавовна, бязь або шерсть). Для ляльок підійде фланель, а для тварин - фліс. Трикотаж не рекомендується.
  • Для виготовлення одягу іграшок беруть будь-який матеріал, краще - з дрібним малюнком.
  • Тільда шиють на машинці або вручну (на думку деяких рукодільниць, вручну виходить симпатичніше). Багато іграшки мають шов посередині - навіть на обличчі або мордочці; в цьому випадку зшивати треба особливо акуратно. Перед вивертанням тканина у носика обережно надрізають, не доходячи до шва 1-2 мм.
Інструкція
1
Новачкам в Тільда-творчості пропонується починати з істот типу равликів. Спочатку слід зробити викрійки. Роздрукувати можна зі спеціальних сайтів в інтернеті.
2
Далі варто перенести малюнки на матеріал, сколоти тканину, щоб не з'їхала, і вирізати фігурки. Майстрині прошивають їх на машинці разом з булавками. Не забувайте залишати частину деталі непрошитий, це знадобитися для набивання іграшки! Крім того, треба робити надрізи у вузьких і вигнутих місцях, щоб Тильду можна було без особливих зусиль вивернути.
3
Потім зайве відрізається. Іграшку пора вивертати, а потім набивати і "декорувати".
Зверніть увагу
Тільди - не ігровий, а інтер'єрні створення. Це сувеніри та прикраси будинку, тому їх нерідко ароматизують. Для аромату в набивку кладуть ванілін, корицю, сушені трави, морську сіль з краплею ароматизованого масла або готові мішечки-саше. Можна натерти прянощами вологу іграшку.
Корисна порада
Набивають іграшки синтепоном або холлофайбером, проте деякі елементи можна заповнити обрізками тканин і ниток (безвідходне виробництво!) Можна набивати і дуже дрібно нарізаними шматочками капронових колготок.