Як перевірити транзистор тестером. Як дізнатися перевірити коефіцієнт транзистора.

Деякі моделі тестерів оснащені вбудованими вимірювачами коефіцієнта посилення малопотужних транзисторів . Якщо ж ви таким приладом не володієте, то справність транзисторів можна перевірити звичайним тестером в режимі омметра, або ж за допомогою цифрового тестера в режимі перевірки діодів.
Інструкція
1
Для перевірки біполярних транзисторів приєднаєте один щуп мультиметра підключіть до бази транзистора, другий щуп тримайте черзі до емітера і колектора, потім поміняйте щупи місцями повторіть ті ж дії. Зверніть увагу, що всередині електродів багатьох цифрових або ж потужних транзисторів можуть розташовуватися захисні діоди між колектором і емітером і вбудовані резистори між базою і емітером або в ланцюзі бази, якщо ви цього не знаєте, то помилково можете порахувати цей елемент несправним.
2
При перевірці польових транзисторів враховуйте той факт, що вони бувають найрізноманітніших видів. Наприклад, перевірка транзисторів , що мають затвор на основі запірного шару pn-переходу, здійснюється так. Візьміть звичайний стрілочний омметр або цифровий (другий більш зручний).
3
Виміряйте опір між стоком і витоком, воно повинно мати невелику величину і бути приблизно рівним в обох напрямках. Тепер виміряйте пряме і зворотне опір переходу, для цього підключіть щупи до затвору і стоку (або витоку). Якщо транзистор справний, опір буде різним в обох напрямках.
4
Коли перевіряєте опір між стоком і витоком, зніміть заряд з затвора, для цього протягом пар секунд замкніть його з витоком, якщо цього не зробити - ви отримаєте неповторяющийся результат. Більшість малопотужних польових транзисторів вкрай чутливо до статиці. Тому перед тим, як взяти транзистор в руки, переконайтеся, що на вашому тілі не залишилося зарядів. Щоб звільнитися від них, торкніться рукою будь-якого заземленого приладу (підійде батарея опалення). Потужні польові транзистори найчастіше оснащені захистом від статики, але навіть незважаючи на це захист при роботі з ними також не зашкодить.