Як почистити від воску.

Романтичні вечори при свічках, навіть в нашу епоху загальної електрифікації не така вже велика рідкість. Приємно буває посидіти в колі друзів при тьмяному і загадковому світлі різнокольорових воскових свічок. Чарівність забувається наступного ранку, коли господиня починає наводити порядок після посиденьок і раптом з жахом помічає, що на чудовій білосніжній накрохмаленої скатертини з'явилося воскове пляма. Чому воно з'явилося, вже нікого не хвилює. Головне - що з ним робити, бо звичайне прання навряд чи врятує річ. Скатертина можна спробувати відтерти. Як, втім, і домашній одяг, на яку випадково потрапила воскова мастика під час натирання паркету.
Вам знадобиться
  • Неетильований бензин
  • Пральний порошок
  • Тазик для замочування білизни
  • Ганчірка
Інструкція
1
Якщо річ невелика, начебто серветки або рушники, її можна випрати в неетильованому бензині. Бензину потрібно стільки, щоб річ можна було в ньому замочити цілком. Якщо є шматочок тканини, з якої зроблена річ - дуже добре. Замочіть спочатку клаптик в невеликій кількості бензину і подивіться, що з ним буде. Якщо клаптик кольорової, він може втратити колір. Зустрічаються синтетичні тканини, які в бензині чудово розчиняються. Відразу можна замочувати тільки річ, в якій ви абсолютно впевнені. Тримайте виріб в бензині до розчинення воску .
2
Висушіть річ. Дочекайтеся, поки бензин частиною стече, а частиною випарується. Якщо випрати річ відразу, то розчинений в бензині віск при попаданні води утворює емульсію, і толку від такого прання не буде.
3
Висохла річ, безумовно, пахне бензином, тому її необхідно випрати. Виперіть виріб в самому звичайному розчині прального порошку, прополощіть і висушіть.
4
Якщо річ велика і випрати її в бензині не вийде, поступите інакше. Для очищення плям знадобиться шматок тканини, краще бавовняної і по можливості неокрашенной, інакше можуть виникнути непотрібні складності. Намочіть тканину в бензині і почніть прати нею пляму. Проробляйте цю операцію до тих пір, поки віск не ототрется. Якщо воскове пляма свіже, це відбувається досить швидко.
5
Точно так само, як і в першому випадку, дайте бензину випаруватися. Виріб рекомендується випрати цілком, оскільки при частковому замивання місця, де було пляма, дуже важко позбутися запаху бензину.
Зверніть увагу
Неетильований бензин продається в господарських магазинах. Не рекомендується користуватися бензином з автозаправки, оскільки він може містити присадки, що дають неприємний запах. Від цього запаху потім буде важко позбутися. Бензин не повинен містити масел.Ткань, якою ви користуєтеся для очистки плями, не повинна ніяк реагувати з бензином. Найбільше підійде шматок старого простирадла, мішковина або щось в цьому роді.