Як виправити "вісімку" на колесі.

Катання на велосипеді - відмінний спосіб провести вільний час з користю і задоволенням. При цьому велосипед є таким же транспортним засобом, як і автомобіль, і точно так само час від часу потребує ремонту та заміни деяких деталей, що вийшли з ладу. Однією з найбільш часто зустрічаються поломок велосипедів можна назвати вісімку - геометричну деформацію колеса, причиною якої можуть стати занадто сильні навантаження на колесо під час руху.
Інструкція
1
Рано чи пізно будь велосипедист стикається з деформаціями коліс - навіть якщо він їздить трохи і акуратно, навантаження на колесо приводить до того, що одного разу його геометрична форма порушується. Пару раз на рік на початку кожного велосезона перевіряйте колеса на відповідність правильній формі, і при необхідності виправляйте її.
2
Обод, на якому немає геометричних дефектів, повинен бути ідеально круглим, а також ідеально плоским. Подивіться на обід збоку - якщо якась його частина не збігається з площиною обертання і відхиляється від неї, це означає, що на колесі з'явилася вісімка, і її необхідно усунути.
3
Виправити колесо зможе кожен велосипедист, у якого достатньо терпіння і посидючості для кропіткої роботи. Підготуйте шпицевий ключ і шматочок крейди. За допомогою крейди ви будете відзначати на колесі дефектні ділянки.
4
Колесо можна зняти з велосипеда і встановити його на спеціальний верстат, якщо він є, але якщо пошкодження форми колеса незначні, колесо можна правити, не знімаючи його з вилки. Переверніть велосипед колесами догори, щоб контролювати його положення щодо вилки і гальмівних колодок.
5
Визначте, в якому місці розташовується дефект - розкрутіть колесо і наблизьте крейда до обода, не торкаючись його. Колесо, провертаючись, зачепить крейда в місці дефекту, і ви визначите, в якому місці колесо деформувалося, і в який бік воно відхилено. За допомогою спицевого ключа починайте регулювати колесо - підтягуйте спиці з одного боку обода, а з іншого боку ослабте їх, щоб уникнути появи яйцеподібної деформації колеса.
6
Якщо вісімка невелика, і дефект має місце бути між сусідніми спицями, підтягніть трохи першу спицю, а другий ослабте на таку ж кількість обертів. Якщо ж дефект розташований навпроти спиці, підтягніть її на 1/4 обороту, а сусідні з нею спиці ослабте на 1/8 обороту.
7
У разі коли вісімка стосується кількох сусідніх спиць, підтягніть спиці, які знаходяться ближче до центральної частини деформації, а крайні спиці трохи ослабте. Розкрутіть колесо і перевірте за допомогою крейди, виправилася воно. Якщо колесо не виправилася, продовжуйте регулювати і підкручувати спиці.