Як визначити своє місце розташування.

Будь-якому мандрівникові важливо знати правила орієнтування на місцевості. Орієнтуватися на місцевості - це не тільки вміти знаходити сторони світу, а й пізнавати своє місцерозташування і знаходити потрібний напрямок руху. На знайомої місцевості це робити легко: своє місцерозташування визначається по знайомих орієнтирів (наприклад, по деревах, розвилка доріг, камінню і т.п.). А ось на незнайомій місцевості визначити своє розташування можна за допомогою карти і компаса.
Вам знадобиться
  • комапс, карта.
Інструкція
1
Карта - зменшена копія простору. Туристу в похід треба брати карту, один сантиметр масштабу якої відповідав би одному або двом кілометрам.
2
Крім карти, не забудьте про компас. Отже, накладіть компас на західну чи східну сторону карти і крутите карту доти, поки стрілка компаса встановиться навпроти літери С на карті. Таким способом ви зможете направити свою карту відповідно зі сторонами світла. Верх карти відповідає північ, низ - південь, ліва сторона - захід, права сторона - схід. Оскільки карта - це зменшене зображення якої-небудь місцевості, то розташування предметів на місцевості має збігатися з предметами на карті. Для орієнтації по ландшафту використовують два об'єкти на карті (наприклад, річка і міст).
3
Треба встати в одного з об'єктів, покласти олівець на карту, з'єднавши обидва об'єкти, і повертати карту, поки олівець не знайде другий об'єкт. Також предмети на карті можна розпізнати на око. Досить порівняти предмети на місцевості і на карті. А потім знайти своє місцерозташування щодо цих предметів. При русі важливо подумки вимірювати пари кроків. Виміряйте довжину свого кроку. Оскільки карта виконана в масштабі, то завжди можна вирахувати пройдену відстань від вихідної точки у напрямку руху.
Зверніть увагу
Крім спеціальних і топографічних карт, існують навчальні, спортивні, дорожні, туристські, спрощені креслення місцевості і кроки - креслення, виконані за допомогою глазомерной зйомки. На таких картах в подробицях відображений рельєф місцевості. Без карти турист не зможе визначити своє місце розташування. Доведеться весь час розпитувати зустрічних перехожих про своє місце розташування, шукати собі провідника, а якщо людей не виявиться по близькості, то турист заблукає. Тому в будь-який похід потрібно брати з собою карту, загортаючи її в поліетиленовий пакет.