Як провести електрику.

Найбезпечнішим способом провести електрику є звернення в компанію, яка надає даний вид послуг. Однак багато з різних причин збираються займатися проводкою самостійно.
Вам знадобиться
  • генплан квартири в кількох копіях, щиток, проводка, розетки, розетки вологостійкі, пристрої захисного відключення, вмикачі для освітлювальних приладів, штроборіз, респіратор, перфоратор, вода, гіпс, гофрована труба, елементи кріплення, спецодяг, набір інструментів для монтажу.
Інструкція
1
З'ясуйте, чи можна у вашому будинку здійснювати монтаж електропроводки самостійно. Якщо ні, зверніться у відповідну організацію.
2
Візьміть копії генплану квартири. Відзначте на них приблизне розташування меблів і елементів декору.
3
Потім необхідно намалювати три плани: один для проводки розеток, інший для проведення освітлення, третій для проводки електроживлення для приладів високої потужності, наприклад, пральної і посудомийної машин, обігрівачів, електроплити. Позначте місця, де будуть розетки і вмикачі.
4
Якщо у вас старий будинок, то необхідно демонтувати стару проводку. Також перед початком монтажних робіт потрібно прибрати всі елементи декору.
5
Після цього необхідно намітити розташування електротрасс (від щитка до вмикачів і розеток). Постарайтеся робити якомога менше поворотів. Також необхідно відзначити на окремому плані їх проходження, щоб надалі можна було легко демонтувати.
6
За намічених лініях зробіть штроби (поглиблення для прихованої в стіні проводки) і поглиблення для розеток і вимикачів за допомогою штроборізи і перфоратора. Використовуйте респіратор.
7
Штроби рясно змочіть водою і намажте гіпсом.
8
Наріжте гофровані труби, просуньте в них кабелі.
9
Після висихання гіпсу розмістіть труби в штробах, закріпивши їх цвяхами.
10
Підключіть до електротрассам пристрої захисного відключення, розетки і вимикачі.
Зверніть увагу
Не починайте роботу з електропроводкою до тих пір, поки не ознайомитеся з усіма правилами техніки безпеки.
Корисна порада
У ванній, туалеті і на кухні використовуйте влагоустойчивиє розетки. На кухні, де багато електроприладів, краще зробити велику кількість розеток (більше 10). Інакше доведеться підключати декілька приладів в одну розетку, що створить навантаження на неї. Якщо у вас дерев'яний будинок.