Як зробити призьбу. Завальнюк своїми руками.

Будинок зі зрубу буде виглядати більш автентичним, якщо до нього приробити призьбу . Даний елемент не тільки служить для утеплення стін і захисту їх від промерзання, але й може стати місцем для збору домочадців, оскільки в давні часи призьбу використовували і як лаву.
Вам знадобиться
  • тирса, дошки, цвяхи, інструменти, неошкуренние рейки з квадратним перетином (7х7 см).
Інструкція
1
обкопали будинок з усіх боків. Якщо хочете додати будинку автентичності, пам'ятайте - у традиційній сибірської хаті призьба не робиться у тій стіни, де є двері.
2
Землю потрібно очистити від трави і коріння.
3
Зробити уздовж кожної стіни рівне прямокутне поглиблення глибиною 5 см, шириною 30-50 см. Ширина призьби вибирається залежно від того, чи хочете ви на ній сидіти. Однак пам'ятайте: бажано, щоб верхня частина призьби була зроблена з цільної дошки. Тоді всередину не буде проникати вода. Враховуючи кут нахилу верхньої частини, рівний мінімум 30 см, при ширині призьби в 50 см дошка повинна бути рівна мінімум 58 см. Таку дошку знайти дуже складно.
4
Збийте з неошкуренних рейок каркас для майбутньої призьби. Для цього прикріпіть до стіни будинку рейку горизонтально. Вона буде йти на висоті 50 см над землею.
5
У поглибленні по його периметру також закріпіть рейки (вийде прямокутник з однією стороною, примикає до будинку). Потім прибийте до стіни будинку рейки вертикально (від верхньої рейки до нижньої). Вони повинні розташовуватися один від одного на відстані приблизно в метр.
6
Проти кожної вертикальної рейки покладіть на дно поглиблення горизонтальну рейку, так щоб вони поділили прямокутник на кілька частин.
7
Потім перпендикулярно землі прибийте до нижньої рейці вертикальні рейки або стовпчики. Їх висота повинна бути менше, ніж протилежна частина каркаса призьби, прибитої до будинку. Пам'ятайте - кут нахилу верхньої частини призьби повинен бути мінімум 30 см щодо землі.
8
На вертикальні стовпчики або рейки покладіть ще одну рейку і закріпіть її. Каркас готовий. У перетині це прямокутна трапеція.
9
Обейте каркас ошкуренних дошками. Їх можна обробити спеціальною рідиною, не пропускає вологу.
10
Заповніть призьбу тирсою і прибийте верхню частину. Дно призьби також можна вистилати дошками.
Зверніть увагу
Не робіть занадто великий нахил верхньої частини призьби, інакше на ній неможливо буде сидіти. Також не слід робити горизонтальну верхню частину. Інакше сніг і дощ не зможуть по ній скочуватися, розмочуючи дошки і просочуючись всередину призьби. Це може призвести до її промерзання. Не слід набивати тирса занадто щільно. Повітря між ними буде забезпечувати додаткову теплоізоляцію. Також у разі їх намокання, вони можуть розбухнути настільки, що поламають конструкцію.
Корисна порада
Дошки повинні бути ошкуренних, щоб на призьбу можна було сісти без ризику заробити скалку. Якщо вам не вдалося знайти верхню дошку потрібної ширини, можна використовувати дві дошки, при цьому наклавши одну на іншу (як черепицю або сайдинг). Це убезпечить призьбу від проникнення води всередину.