Як видалити сажу.

Плями сажі можна знайти в будь-якому будинку, де є кухня і де регулярно готують їжу. Їх практично неможливо стерти, тому при великих обсягах забрудненнях, слід звернутися до фахівців. Невеликі плями, проте, можна вивести самостійно.
Вам знадобиться
  • Пилосос, спецодяг, марлева пов'язка для рота і носа, захисні окуляри губка для сажі або хімічна губка, газета, пластикова плівка, тепла вода, обезжириватель, губка, уайтспіріт.
Інструкція
1
Пропилососьте пляма. Не тріть пляму сажі пилососна щіткою! Тримайте її на деякій відстані від плями.
2
Постеліть спеціальну газету на підлогу, куди буде сипатися сажа. Губкою для сажі або хімічної губкою протирайте пляма послідовно, смуга за смугою.
3
При забрудненні губки зріжте забруднений шар і продовжуйте чистку. Губку не треба мочити, вона повинна бути сухою.
4
Заберіть газету і постеліть замість неї пластикову плівку.
5
Розчиніть в теплій воді обезжириватель, обполосніть в отриманому розчині просту губку. Відтирати пляма сажі нею.
6
Потім змийте розчин з поверхні теплою водою і протріть насухо. Якщо пляма сажі НЕ відмилося, повторіть процедуру кілька разів.
7
Якщо після вищевказаних процедур, пляма не Відтерло, обробіть пляма сажі уайтспірітом. Уайтспіріт потрібно нанести на ватний тампон (вата, намотана на дерев'яну палицю). Вушні палички не підійдуть, оскільки уайт-спірит може розм'якшити пластмасу. Ні в якому разі не тріть. Легко прокотите тампон по плямі.
8
Якщо вищеперелічені способи не допомогли, зверніться до фахівця або ж замаскуйте плями. На дане місце можна повісити картину, фотографію або тарілку. Також допоможе косметичний ремонт. Якщо стіни фарбовані, то необхідно замазати пляма герметиком, стійким до плям, а потім нанести шар фарби. Перефарбовувати доведеться всю стіну.
Зверніть увагу
Вінілові поверхні з плямами сажі не слід терти хімічної губкою або губкою для сажі, так як це сприятиме розмазування плями по поверхні.
Корисна порада
Пропилососьте підлогу до і після процедури, щоб саджати не втоптати в нього. На етапі сухого чищення відтирати плями зверху вниз. На етапі вологої чистки відтирати плями знизу вгору.
Сажа - це жирний чорний наліт, що утворюється в результаті неповного згорання будь-яких продуктів, які застосовуються для обігріву, приготування їжі і т.д. При чищенні пічних димоходів працювати потрібно дуже акуратно, так як сажа дуже легка і може розлітатися по всьому приміщенню. Якщо її просто відмивати, то утворюються чорні жирні розводи, тому спочатку необхідно діяти по-іншому.
Вам знадобиться
  • - чистячі засоби;
  • - миючий засіб для посуду;
  • - пральний порошок;
  • - спирт;
  • - ацетон ;
  • - губка;
  • - м'яка тканина;
  • - пилосос.
Інструкція
1
Чистку будь-яких димоходів, використовуваних в печах, проводите не рідше одного разу на рік, так як при горінні нафтового вугілля, Смолево дров, природного газу, утворюється товстий жирний наліт, що приводить до повної закупорки димоходів. Чистити димоходи можна за допомогою спеціальних хімічних засобів, призначених для опадання сажі в димохідні колодязі або механічним способом з використанням підручних засобів, довжиною палиці, товстої ланцюга. З димохідних колодязів при будь-якому способі очищення, сажа видаляється вручну за допомогою черпака.
2
Після чистки завжди постає питання, як все прибрати і відмити. Не починайте мити сажу відразу. Візьміть пилосос і максимально зберіть її. Тільки після цього приступайте до безпосереднього миття.
3
Так як сажа дуже жирна, використовуйте будь-які засоби проти жиру і жирного нальоту. Для цього підійде миючий засіб для посуду, чистячі засоби для видалення жиру, мильний розчин з розчиненого порошку та інші підручні препарати.
4
Для використання миючого засобу для посуду, розчиніть 1 чайну ложку на 7 літрів води, намочіть в розчині м'яку тканину, нанесіть на неї ще одну-дві краплі кошти і починайте відмивати поверхні. У міру забруднення розчину міняйте воду і намешівайте новий мильний розчин. Продовжуйте відмивати до повного видалення сажі.
5
Для використання чистячих засобів, налийте в ємність теплої води, змочіть м'яку тканину або губку, насипте або налийте засіб для чищення на забруднену поверхню, почистіть тканиною або губкою.
6
Іноді доводиться використовувати комплекс засобів. Так як одним засобом видалити сажу не завжди вдається. Наприклад, миючий для посуду в поєднання з миючим або мильний розчин з порошку з миючими засобами.
7
Якщо сажа глибоко в'їлася в поверхню або в тканину, протріть забруднення медичним спиртом або ацетоном, а потім помийте або виперіть виріб.