Як зробити мозаїку.

Мозаїка - дуже красивий і елегантний декоративний елемент, з чого б вона не робилася. А ми з вами спробуємо трансформувати в мозаїку звичайну яєчну шкаралупу, добре вимиту і підсушену. Замість шкаралупи можна також використовувати фарбоване зерно, яким прикрашають паски або навіть бісер.
Вам знадобиться
  • Лист картону, наприклад, крейдованого із взуттєвої коробки;
  • Клей ПВА;
  • Пара зошитових листів;
  • Скляна пляшка;
  • Олівець;
  • І зрозуміло, яєчна шкаралупа.
Інструкція
1
Готуємо шкаралупу. Для цього покладемо її меж двох зошитових аркушів і скляною пляшкою приймемося її розгортати, поки шкаралупа не подрібнюючи до потрібних нам розмірів. Дивіться, щоб не вийшло занадто дрібних шматочків, інакше буде важко складати з них мозаїку. А надто великі шматочки будуть виглядати в готовому вигляді неакуратно.
2
Тепер нам потрібно обробити лист картону. Обрізаємо його і надаємо потрібні розміри і форму. Для розкладання мозаїки ми будемо використовувати чисту сторону без малюнків і написів. Олівцем наносимо потрібний малюнок. Можна зобразити самим якусь тварину чи красивий пейзаж, а можна скористатися трафаретом і обвести олівцем контури.
3
Схема ілюстрації закінчена. Приступаємо до декорування. Акуратно покриваємо елемент малюнка клеєм ПВА, не заходячи за межі олівцевих ліній. Беремо дрібку подрібненої шкаралупи, посипаємо нею клей. Чіткі межі можна позначити за допомогою ножика, вирівнюючи їм по окружності малюнка шкаралупу. Малюнок намагайтеся заповнювати рівномірним шаром. Хоча, якщо ми хочемо додати малюнку об'ємності, тут можна в деяких місцях насипати більше шкаралупи, а в інших менше. Тут все залежить від малюнка і від вашої фантазії.
4
Як тільки малюнок з шкаралупою висохне, можна його відповідним чином розфарбувати, надавши йому жвавості. Залишилося тільки зробити рамочку, і повісити свежеприготовленную мозаїку на стіну.