Як облицювати камін.

Камін , оброблений керамічною плиткою, виглядає набагато привабливіше, до того ж, облицювання дозволяє поліпшити тепловіддачу. При цьому обробку можна виконати самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів.
Вам знадобиться
  • керамічна плитка будь-якого розміру, квадратної або прямокутної форми і товщиною максимум 6 мм, вогнетривка мастика середньої консистенції, зубчастий шпатель, дерев'яні бруски, мильна вода, дерев'яна терка з гумовою накладкою, замазка для швів, губка.
Інструкція
1
Вирівняйте камінну камеру до прямокутної форми, щоб підготувати основу для укладання плитки.
2
Приміряйте плитку перед тим як наносити розчин. Починати укладання керамічної плитки необхідно знизу.
3
Нанесіть на поверхню невелику кількість розчину (приблизно на дві-три плитки), використовуючи для цього зубчастий шпатель. Злегка втисніть плитки в мастику.
4
Викладіть всю керамічну плитки, при цьому контролюючи ширину швів.
5
Візьміть рівний дерев'яний брусок і вирівняйте з його допомогою шар керамічної плитки.
6
Керамічну плитку, що знаходиться на верхній поверхні топки, підіпріть брусками, поки не засохне мастика.
7
Коли розчин повністю затвердіє, промийте керамічну плитку мильною водою. За допомогою дерев'яної терки з гумовою накладкою слід розшити шви.
8
Затріть шви жаростійкої мастикою. Через 10 хвилин залишки розчину видаліть, скориставшись вологою губкою.
Зверніть увагу
Для облицювання каміна або печі необхідно використовувати плитку, яка володіє високими термостійкими якостями - це основний критерій при виборі облицювального матеріалу.
Корисна порада
Слід вибрати плитку такого розміру, щоб вона містилася цілком на кожну стінку. По-перше, облицювання каміна буде більш привабливою зовні. По-друге, ви позбавите себе від зайвої роботи з різання плитки. Також вам можуть знадобитися різні деталі: кутові елементи, карнизи та ін. Вони допоможуть надати роботі завершений вигляд.