Як визначити магнітну індукцію поля.

Для визначення магнітної індукції візьміть магнітну стрілку, прикріпіть її до крутильними динамометру і виміряйте силу, при якій вона вийде з рівноваги, обертаючи нитку динамометра. Потім добийтеся, щоб подібний показник був при взаємодії стрілки з соленоїдом, розрахуйте його індукцію магнітного поля , вона дорівнюватиме шуканої. Або внесіть датчик Тесламетр в потрібну точку поля , і він покаже значення магнітної індукції в Тесля. Для соленоїда магнітне поле можна розрахувати.
Вам знадобиться
  • Для визначення індукції магнітного поля візьміть соленоїд, провідник, мілівольтметр, магнітна стрілка, Тесламетр.
Інструкція
1
Вимірювання магнітної індукції поля соленоїда Візьміть соленоїд (досить довгу котушку ізольованого проводу, всередині якої поле матиме лінійні характеристики). Виміряйте його довжину і висловіть її в метрах, потім порахуйте кількість витків соленоїда. Зберіть ланцюг, куди послідовно включіть амперметр і соленоїд. Підключіть ланцюг до джерела струму і зніміть свідчення сили струму з амперметра в амперах. Після цього числове значення сили струму помножте на кількість витків соленоїда і поділіть на його довжину. Отримане число помножте на 1,26 * 10-6. В результаті отримаєте індукція магнітного поля в Тесля.
2
Вимірювання індукції магнітного поля методом порівняння з еталоном Візьміть довгу магнітну стрілку у вигляді спиці, і закріпіть її на чутливому крутильному динамометрі. Після цього акуратно внесіть її в потрібну точку магнітного поля . Вона зорієнтується під дією магнітної сили. Після цього починайте обертати динамометр доти, поки стрілка не вийде зі стану рівноваги. Запишіть показання динамометра в момент виходу стрілки з положення рівноваги. Після цього повторіть цю послідовність дій, підносячи стрілку, до одного з кінців соленоїда. Регулюючи силу струму напругою джерела або реостатом, добийтеся того, щоб сила виходу стрілки з положення рівноваги дорівнювала виміряної раніше. Розрахуйте магнітну індукцію поля соленоїда, користуючись попереднім пунктом, її значення буде дорівнює шуканого.
3
Вимірювання індукції магнітного поля за допомогою прямого провідника Підключіть прямий провідник до милливольтметру. Потім виміряйте його довжину в метрах і помістіть між полюсами постійного подковообразного магніту. Рухаючи його з постійною швидкістю, зніміть свідчення мілівольтметри в вольтах. Потім показання вольтметра поділіть на швидкість провідника, виміряну в метрах в секунду і довжину провідника. Отримайте індукцію магнітного поля в Тесля.
4
Вимірювання індукції магнітного поля Тесламетр Внесіть датчик Тесламетр в потрібну точку магнітного поля . На екрані або шкалою з'явиться значення магнітного поля в даній точці.
Магнітна рідина твердне у присутності магнітного поля, але знову набуває плинність при його зникненні. Щоб її приготувати, не потрібно нічого, крім магніту, пакета, піску і масла.
Інструкція
1
Загорніть в поліетиленовий пакет магніт. Піднесіть його до піску, наявному на пляжі або в навіть звичайної дитячої пісочниці у дворі вашого будинку. Залізна руда, яка в більшості випадків присутня в піску в невеликих кількостях, притягнеться до пакету.
2
Піднесіть пакет до посудини для збору руди. Витягніть з нього магніт, і руда впаде з поверхні пакета в судину. Знову загорніть в пакет магніт. Повторюйте операцію до тих пір, поки руди не набереться стільки, скільки її поміщається на долоні.
3
Прийшовши додому, проведіть додаткове очищення руди від піску. Для цього використовуйте лист будь-якого немагнітного матеріалу, а також все той же магніт, загорнутий в пакет. Спосіб відділення руди від піску використовуйте той же, що і в ході попередньої операції.
4
Візьміть невеликий стаканчик з будь-якого немагнітного матеріалу. Він повинен мати такий малий об'єм, щоб залізна руда заповнила його приблизно на одну третину. Потім почніть поступово додавати в руду звичайне рослинне масло, одночасно перемішуючи суміш будь-яким немагнітним предметом, наприклад, пластмасовою авторучкою без стрижня. Перестаньте додавати масло, коли магнітна рідина буде мати консистенцію сметани.
5
Перелийте всю магнітну рідину в герметичний прозорий посудина з немагнітною кришкою. Не намагайтеся вживати її всередину. Піднесіть до посудини магніт і подивіться, що буде.
6
Спробуйте взяти для магнітної рідини плоский посудину, наприклад, кювету з приклеєною прозорою кришкою. Розмістіть під кюветою електромагніти в бажаної конфігурації. Зробіть для них пристрій управління по будь-якій зручній для вас схемою, наприклад, на основі апаратної платформи Arduino або її клону. Не забудьте про діодах, включених у зворотній полярності паралельно електромагнітам для захисту пристрою управління від екстратокі. Ви отримаєте незвичайний індикатор для своєї конструкції, правда, працювати він буде тільки в горизонтальному положенні.