Як відмити сковороду від жиру.

Жир на сковороді, що залишився після приготування м'яса або риби - це кошмар будь-якої господині. Посуд стає липкою і важко очищається. Часом навіть замочування її воді не дає потрібного результату.
Вам знадобиться
  • брудна сковорода, яку необхідно очистити від гару, вода, кухонна сіль.
Інструкція
1
В забруднену сковороду , покриту шаром гару після приготування їжі, налийте звичайну воду. Вода повинна заповнити посуд майже повністю.
2
Поставте сковороду з водою на вогонь, попередньо накривши її кришкою і доведіть до кипіння. Залиште сковороду кипіти на слабкому вогні на кілька хвилин.
3
Вилийте всю забруднену воду з сковороди.
4
Налийте в посуд чистої води і знову поставте накриту кришкою сковороду на вогонь. Ви побачите, що жир зі стінок і дна сковороди поступово змивається.
5
Повторіть попередні дії. В цілому, необхідно прокип'ятити пригорілу сковороду близько п'яти разів - поки вона не очиститься практично повністю.
6
В відмиту сковороду насипте дві-три ложки звичайної кухонної солі. Розподіліть сіль в посуді рівномірно.
7
Прогрейте сковороду з сіллю на маленькому вогні 4-5 хвилин. Тепер сіль можна висипати зі сковороди. Їжа, приготована в посуді, яка була очищена цим способом, пригоратиме набагато рідше.
Зверніть увагу
Якщо пригоріла сковороду просто помити з миючим засобом під проточною водою, доведеться довго відмивати її від цього кошти. Крім того, надалі на ній будуть подгорать різні продукти: овочі, яйця і т.д.
Корисна порада
Для того щоб очистити поверхню підгорілою каструлі, можна скористатися звичайним активованим вугіллям. Необхідно засипати потовчений активоване вугілля в посуд і залити невеликою кількістю води. Потім слід почекати близько чверті години і вимити каструлю жорсткою мочалкою. А краще всього використовувати посуд з тефлоновим покриттям: такі сковороди і каструлі дуже легко очищаються, до того ж, їжа в них практично не підгорає.