Як надягати пуанти. Як зробити пуанти в домашніх умовах.

Пуанти - жорсткі балетні туфлі, в яких нога стоїть на пальцях. Вони сприяють придбанню більшої виворотності стоп, а також відразу дозволяють помітити помилки в положенні корпусу. Пуанти розвивають здатність підтримувати баланс ваги тіла, зміцнюють стопу. Але це не така танцювальне взуття, яку можна купити і займатися в ній самостійно. Вставати на пальчики, як ще називають танець на пуантах, слід тільки з досвідченим викладачем.
Інструкція
1
При покупці пуантів стежте, щоб туфель щільно облягав ногу. Коробочка пуантів жорстка і вузька, так що може виникнути спокуса купити пуанти побільше, але робити цього не можна. Якщо пуант сидить на стопі щільно, то навантаження на ногу розподіляється рівномірно, танцювати буде легше, а вільні або завеликі пуанти приведуть до травм стопи. Надягати абсолютно нові пуанти ще поки не можна, можна тільки приміряти. Перед використанням вони потребують деякої підготовці.
2
Є різні погляди на те, як готувати пуанти до використання. Деякі викладачі рекомендують взяти молоток і розбити їм носи пуантів, щоб вони стали м'якшими. Але якщо коробочка відразу має порівняно невелику жорсткість, то розім'яти її можна і руками. Те ж саме нудно зробити і з п'ятою.
3
До Пуант потрібно пришити стрічки. Зазвичай використовують довгі атласні стрічки, яких вистачило б на шнурівку ноги до коліна. Складіть задник п'яти до стопи, стрічки слід пришивати якраз в місцях згину. Якщо пуанти вам широкуваті (у вас дуже вузька стопа), то п'ятка може трохи сповзати з ноги. У цьому випадку розташуйте середину стрічки всередині пуанта так, щоб підтримувати п'яту.
4
Щоб нозі було простіше перебувати в пуантах, є спеціальні вкладиші. Вони бувають різних видів, але самі м'які і зручні - це силіконові. Також можна придбати паперові або тканинні вкладиші.
5
Тепер можна надіти пуанти. Вкладіть вкладиш і надіньте туфлі, потім зашнуруйте стрічки до коліна. Кінці атласних стрічок заправляють, щоб вони не стирчали. Зазвичай для занять використовуються гетри, які надягають поверх шнурівки пуантів.
Зверніть увагу
Не надягайте пуанти самостійно. Прийняти рішення про те, що ви готові до пуантах, може тільки досвідчений викладач. Власна ініціатива в цій справі може призвести до серйозних травм стопи, які надовго віддалить від вас класичний танець.
Корисна порада
Правильно підібрані пуанти не повинні викликати гострий біль або сильний дискомфорт. Невідповідний розмір призведе до того, що основна вага тіла зміститься на великі пальці, а це означає, що вони випробують величезне навантаження. Займатися в таких пуантах можна - це призведе до деформації стопи, до того ж пальці будуть дуже боліти.