Як навчитися говорити по-французьки. учнівське портфоліо з французької мови.

Ви давно хотіли говорити мовою Верлена, мріяли б обмінятися парою фраз з булочником в бретонської селі, де плануєте відпочивати цього року, плануєте вивчити всі пісні з репертуару Едіт Піаф. Зупиняє тільки одне: ви не володієте французькою мовою.
Вам знадобиться
  • самовчитель, диски з французькою музикою, фільми мовою оригіналу.
Інструкція
1
Запишіться на мовні курси. Звичайно, для вивчення будь-якої мови потрібні систематичні заняття. Численні курси пропонують програми для різного рівня знань. Після вступного тесту ви будете визначені у відповідну групу. Педагогічно доведено, що іноземна мова найкраще вивчати в групах, так як ви можете чути вимову і помилки одногрупників, можете складати діалоги, вести дискусію. Компетентні викладачі чуйно реагують на ваші успіхи і проблеми, підбирають індивідуальні додаткові завдання і контролюють розмовну мову.
2
Якщо з тих чи інших причин ви не можете записатися на курси французької, спробуйте вивчати його самостійно. Існує безліч методик для цього: самовчителі, дистанційні школи, онлайн-курси. Труднощі такого рішення в тому, що ви не отримуєте "зворотного зв'язку", контролю ваших успіхів. Це непоганий вихід для рішучих, працьовитих і посидючих людей.
3
Дивіться французькі фільми без перекладу, слухайте музику, вчіть напам'ять вірші. Вивчення французької мови стане більш ефективним, якщо ви будете хоча б раз на тиждень знайомитися з творчістю чергового виконавця (якщо пісні вам сподобаються, можна роздрукувати тексти і підспівувати) і дивитися фільм в оригіналі. На початку ви будете злитися, так як нічого не будете розуміти, але з кожним фільмом сюжети будуть ставати все зрозуміліше, мова - все виразніше. Звичайно, це додаткові матеріали, вивчення яких не замінює уроків граматики й фонетики.
4
Найголовніший і, мабуть, найскладніший крок - спілкування з носієм мови. Це необхідно, оскільки лексичний запас, мовні вирази, інтонація - все це формується лише при взаємодії з носієм мови. Не обов'язково зустрічатися особисто, можна знайти французів у соціальних мережах, на сайтах знайомств, на студентських сайтах. Найчастіше вони раді допомогти іноземцю розібратися з їх прекрасним і складною мовою.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на французьку фонетику! У французькій мові є досить складні звуки. Навіть якщо ви вчите самостійно, знайдіть викладача для постановки звуків. Під контролем досвідченого педагога ви зможете уникнути огрубіння і як наслідок, явного акценту.
Корисна порада
Головне при вивченні будь-якої іноземної мови - регулярність. Навіть якщо ви будете приділяти заняттям всього півгодини в день, але кожен день, ви досягнете більш серйозних результатів, ніж займаючись лише по вихідних, зате протягом п'яти годин.