Як виїхати із замету.

Погодно-кліматичні умови мають вирішальний вплив на вибір техніки керування автомобілем. Особливо, в зимовий сезон, коли проїжджа частина дороги покрита ожеледицею, а узбіччя приховані під сніговими кучугурами . Безпечне пересування в подібних умовах вимагає від водія справжньої майстерності керування машиною.
Вам знадобиться
  • - терпіння і витримка.
Інструкція
1
У більшості випадків причинами дорожньо-транспортних пригод в зимовий час року є слизька дорога. Коли коефіцієнт зчеплення шин з проїзною частиною істотно знижується. Під час пересування по ділянках, покритих крижаною кіркою, забудьте про те, що у вас в салоні є педаль гальма, і не сподівайтеся марно на ABS. У самий невідповідний момент система протиковзання може зіграти з водієм злий жарт.
2
Якщо під час руху ви побачили, що дорога попереду згинається, і вас чекає виконання маневру, то завчасно скиньте газ і поетапно переходите на знижені ступені КПП, сповільнюючи, таким чином, швидкість автомобіля.
3
Здійснюючи маневр, уникайте різких поворотів рульового колеса і зміни обертів двигуна. Педаллю акселератора лише підтримуйте крутний момент. Необережні дії на даному етапі пересування можуть спровокувати бічний занос, і автомобіль виявиться в заметі.
4
У тих випадках, коли уникнути невдачі не вдалося, поспішати нікуди вже точно не потрібно. Не "рвіть» машину з місця і не «паліть» даремно гуму. А спокійно, з «холодною головою», оцініть ситуацію, що склалася. Бажано залишити салон і обійти навколо автомобіля, щоб з'ясувати, які подальші дії необхідно робити.
5
Завдання виїзду із замету набагато спрощується, якщо машина увійшла в сніг по прямій траєкторії, і там її не розвернуло. Тоді заглушите мотор, включите задній хід, відпустіть зчеплення і спробуйте, провертаючи стартером маховик двигун, потихеньку вибиратися зі снігового «капкана». Якщо в цей момент машина заведеться, то не варто тиснути на газ і збільшувати оберти двигуна, продовжуйте рух на задній передачі в режимі малого ходу.
6
У тих випадках, коли автомобілісту вдалося як слід загрузнути в заметі, тоді без розчистки лопатою шляхи евакуації від снігового наносу не обійтися.
Корисна порада
Возите взимку в багажнику лопату, вона зайвої там не буде.