Як вибрати хороший ніж.

Кухонний ніж , незважаючи на його буденність і простий вигляд - це найбільш часто використовуваний прилад на будь-якій кухні. Однак це не столовий прилад, тому і різати на тарілці ні в якому разі не можна, тільки на обробній дошці (пластиковою або дерев'яною). До покупки ніж а потрібно підходити з максимальною уважністю, інакше неправильно обрана модель може швидко прийти в непридатність, і це призведе лише до нових витрат, причому як грошей, так і часу. При виборі ніж а необхідно звертати увагу на наступне.
Інструкція
1
Звичайний набір для будь-якого будинку - це так звана «Кухарський трійка», в яку входять три гострих ніж а різних розмірів: до 30 сантиметрів, до 40 сантиметрів і до 48 сантиметрів. За призначенням ніж і діляться на два види: універсальні (якими виконується основна частина робіт на кухні) та спеціальні (які підходять лише для специфічних цілей, наприклад, для нарізки філе або чищення яблук).
2
Звичайно ж, якісний універсальний ніж обійдеться вам в досить велику суму, але це того варто. При виборі ніж а потрібно в першу чергу звертати увагу на технологію виготовлення: якісний інструмент виготовляється методом кування сталі з додаванням молібдену (для захисту від іржавіння). Також він повинен бути широким, тому що таким чином ви зможете домогтися найбільш зручного кута для різання, а ваші пальці будуть захищені від ударів об стіл.
3
Наступне, що потрібно перевірити - це якість заточки, так як люди часто ріжуться не острів, а навпаки, тупими ніж ами. Сьогодні технологія лазерної заточки дозволяє зберігати ніж гострим впродовж всього терміну його служби. Рекомендується вибирати ніж і, леза яких проходять через всю ручку, а не завершується за кілька сантиметрів до неї. Підбираючи ручку, зверніть увагу на те, наскільки вона зручна, крім того, на ній не повинно бути гострих виступів. Якщо на ній присутні заклепки, то вони повинні бути якісно зроблені, щоб не дряпати долоню.
4
Бажано купувати ніж з широким лезом, так як їм не тільки легко різати продукти, але і тиснути їх. Перед покупкою не забудьте перевірити балансування. Зробити це дуже просто: покладіть ніж на палець приблизно посередині і перевірте, як він утримується на пальці. Якщо ніж не падає, то це означає, що він збалансований.