Як знизити рівень лейкоцитів.

Збільшення кількості лейкоцитів в крові називається лейкоцитозом. Не будучи самостійним захворюванням, даний стан вказує на патологічні процеси, що відбуваються в організмі. Тому боротьба з лейкоцитозом полягає в проведенні специфічного лікування, після того як поставлено діагноз.
Інструкція
1
Як правило, лейкоцитоз вказує на бактеріальну інфекцію і запальні процеси в організмі. В цьому випадку знизити рівень лейкоцитів допоможе терапія, спрямована на боротьбу із запаленням, що викликав лейкоцитоз. Як правило, ефективним виявляється лікування антибактеріальними препаратами, які проникають у вогнище інфекції та знищують його. Курс такої терапії, в залежності від діагнозу, складає 5-10 днів. При правильному підборі антибіотика запалення вдається нейтралізувати, і рівень лейкоцитів в крові приходить в норму. Лікування неефективно тільки в разі неправильного вибору препарату, тому на третю-четверту добу терапії рекомендується повторити аналіз крові, щоб побачити наявність або відсутність у ньому змін. У разі необхідності антибіотик змінюють.
2
Виражений лейкоцитоз також буває в післяопераційний період і внаслідок травм і опіків. При цих станах рівень лейкоцитів у міру одужання, як правило, самостійно приходить в норму. Але лікарі часто воліють перестрахуватися і призначають курс профілактичного лікування антибіотиками, щоб уникнути приєднання бактеріальної інфекції, яка може ускладнити процес одужання.
3
При онкологічних і злоякісних гематологічних захворюваннях лейкоцитоз може бути головним симптомом, який насторожить лікаря і допоможе поставити вірний діагноз. Зволікання в цьому ситуації може коштувати життя. Тому при підвищенні рівня лейкоцитів без видимих причин необхідно пройти детальне обстеження, яке допоможе виключити або підтвердити серйозний діагноз. Хіміотерапія, опромінення і оперативне втручання (в деяких випадках) допомагають впоратися з основним захворюванням і нормалізувати кількість лейкоцитів в периферичної крові.
В нормі загальний вміст лейкоцитів в крові становить від 4 до 9 ^ 10 в 1 л. Розрізняють два види підвищеного вмісту лейкоцитів - фізіологічний і патологічний лейкоцитоз. Залежно від виду лейкоцитозу вирішується питання про зниження кількості лейкоцитів.
Інструкція
1
Фізіологічний лейкоцитоз утворюється через 2 години після прийому їжі, в цьому випадку його називають харчовим. У відповідь на надходження в організм чужорідних антигенів, які містяться в білкової їжі, имунная система формує відповідну реакцію. Механізмом, що запускає підвищення вмісту лейкоцитів в крові, служить розпад білка, що міститься в їжі. Амінокислоти і олігопептиди збільшують вироблення гастрину слизовими клітинами шлунка, це призводить вк розширенню судин, посилення кровопостачання слизової оболонки і до міграції лейкоцитів. Вони приймають неспосредственное участь у травленні шляхом фагоцитозу. Цей вид лейкоцтоза не потребує лікуванні. Зниження вміст лейкоцитів відбувається природним шляхом, через 3-4 години після прийому їжі.
2
Еозинофільний лейкоцитів відноситься до патологічного увазі, характеризується зрушенням лейкоцитарної формули в бік збільшення кількості еозинофілів. Це відбувається з причини прискорення їхньої продукції або посиленні їх виходу в кров з кісткового мозку. Причиною такого лейкоцитозу є алергічні реакції негайного типу, такі як набряк Квінке, напад бронхіальної астми і т. Д. Як правило, вони виникають у відповідь на введення лікарських препаратів або вакцин. Пусковим механізмом у цьому випадку служить підвищений викид біологічно активної речовини - гістаміну. Цей вид лейкоцитозу лікуєте в двох напрямках. Спочатку потрібно усунути дію ліки чи іншої речовини, яка викликало алергічну реакцію. Для цього припиніть прийом препарату і проведіть дезінтоксикаційну терапію (внутрішньовенну інфузію препаратів, прийом великої кількості рідини і т.д). Паралельно з цими заходами приймайте антигістамінні препарати.
3
Нейтрофільний лейкоцтоз є показником запальних процесів в організмі. Підвищення кількості нейтрофільних лейкоцитів в крові обумовлено їх прискореним виходом мз кістковомозкового депо у відповідь на шкідливу дію бактеріальних і вірусних агентів, а також продуктів розпаду тканин при некрозах. Такий процес відбувається при гострих інфарктах, при великих опіках, інтоксикаціях і злоякісних утвореннях. В цьому випадку проводите лікування основного захворювання (антибактеріальну терапію при інфекціях), дезінтоксикаційну терапію і всі належні при конкрентном захворюванні види лікування. Колічесвто лейкоцитів досліджується в динаміці, їх показники свідчать про ефективність поводімого лікування.
4
Якщо ні клінічних проявів запальних захворювань, але в крові виявляється підвищений вміст лейкоцитів, обстежуйтеся на наявність латентно протікає інфекції. У ряді випадків лейкоцитоз є єдиною ознакою наявності захворювання. Здайте аналізи крові в динаміці, в т.ч. бактеріальний посів.