Як закріпити розетку.

Кожен електрик знає, що для того щоб встановити розетку , недостатньо просто під'єднати до неї дроти. Її необхідно також надійно закріпити, інакше вона перестане міцно триматися на стіні після першого ж вилучення вилки.
Вам знадобиться
  • - стакан для розетки;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт і біти до нього;
  • - перфоратор і свердла;
  • - дюбелі;
  • - фломастер.
Інструкція
1
У місті найчастіше використовуються розетки для прихованої проводки. Вони фіксуються в отворі в стіні за допомогою спеціальних металевих або пластмасових склянок. Сама розетка має дві спеціальних лапки, які розходяться при затягуванні гвинтів і надійно закріплюють розетку у склянці. Якщо стакан пластмасовий, він при цьому розтягується і сам.Перед початком закріплення розетки її слід встановити строго горизонтально, з естетичних міркувань. Гвинти важливо затягувати рівномірно, поперемінно поступово закручуючи то один, то інший. Тоді розетка буде триматися без перекосу.
2
На дерев'яні та гіпсокартонні стіни встановлюють розетки для відкритої проводки. Закріплюють їх саморізами, використовуючи шуруповерт. Затягують саморізи також поперемінно і рівномірно. У кожному разі, перетягувати їх не можна: якщо стіна дерев'яна, від зайвого зусилля розетка може тріснути, а якщо гіпсокартонна - буде зірвана різьба в отворі, після чого розетку доведеться зміщувати і встановлювати заново.
3
Рідко трапляється ситуація, коли необхідно закріпити розетку для відкритої проводки на бетонній стіні. У цьому випадку поступають так: притиснувши розетку до стіни, фломастером через кріпильні отвори відзначають місця свердління отворів; свердлять перфоратором отвори під дюбелі свердлом відповідного діаметру, після чого встановлюють їх; закріплюють розетку на дюбелях саморізами, також затягуючи їх поперемінно і рівномірно.
4
Якщо встановлюється розетка для прихованої проводки, дроти до неї приєднують до закріплення. З розетками, призначеними для відкритої проводки, надходять навпаки. Заключною операцією є установка на розетку кришки. Якщо після цього виявляється, що розетка для прихованої проводки встановлена занадто глибоко, або ж навпаки, занадто сильно виступає зі стіни, кришку знімають і коректують положення розетки.
Зверніть увагу
Всі операції здійснюйте при знеструмленій проводці; Будьте обережні при поводженні з електроприладами.