Як визначити несправність комп'ютера.

Комп'ютери міцно увійшли в сучасне життя. Це - і робоче місце, і засіб спілкування, і кращий відпочинок для багатьох мільйонів громадян XXI століття. Тим гірше виглядає ситуація, яку знедолений власник цього досягнення високих технологій описує ємною фразою: «Мій комп здох!» На щастя, далеко не завжди ситуація настільки фатальна. Іноді достатньо замінити несправну деталь, щоб повернути комп'ютеру працездатність. Як же визначити несправність комп'ютера?
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Ви включаєте комп'ютер, проте при цьому на передній панелі системного блоку не загоряється індикатор Power, не чутний один короткий біп, що не розкручуються вентилятори на блоці живлення і на процесорі. Вся ця сумна картина - свідоцтво проблем з електроживленням. Перевірте, чи є харчування в розетці. Якщо комп'ютер підключений до розетки через пілот, переконайтеся, що пілот включений. Якщо все гаразд, висмикніть електричний кабель з розетки і з блоку живлення, а потім підключіть назад і спробуйте ще раз включити комп'ютер. Якщо нічого не змінилося, відключіть системний блок від електроживлення, зніміть його бічну панель, від'єднайте блок живлення від материнської плати і перемкніте зелений і чорний контакти резистором 1кОм. Якщо блок живлення не запускається, значить, проблема в ньому.
2
Якщо блок живлення справний, від'єднайте від материнської плати всі пристрої, крім процесора. Підключіть блок живлення і запускайте комп'ютер. Якщо блок живлення включився і закрутився кулер на процесорі, значить, проблема в одному з тих пристроїв, яке ви відключили. Підключайте їх по черзі, почавши з планок пам'яті, і дивіться, коли комп'ютер знову перестане включатися - таким чином, ви знайдете несправний пристрій. Не виключено, втім, що все запрацює - нічого дивного, як відомо, електроніка - наука про контактах.Еслі при відключених пристроях комп'ютеру не стартує, відкрутіть гвинти, якими материнська плата кріпиться до корпусу, і вийміть її. Покладіть плату на стіл, підключіть до блоку живлення і спробуйте знову запустити. Якщо блок живлення стартував, можливо, між корпусом системного блок і материнської платою в якомусь місці відбувається коротке замикання, або на платі є мікротріщина, яка проявляє себе, коли плату стягують гвинтами.
3
Якщо при включенні комп'ютера загорілися індикатори і закрутилися вентилятори, проте система не завантажується і системний блок не пищить, перевірте батарейку BIOS. Якщо напруга менше 3В, краще її заменіть.Сбросьте настройки BIOS, перемкнув викруткою контакти там, де стоїть батарейка. Огляньте конденсатори на материнській платі - серед них не повинно бути вспухшіх і потекшую. Переткніте роз'єм живлення на платі.
4
Якщо при включенні з динаміка пролунав не один короткий "біп", а довгі і/або короткі сигнали, значить, несправне якийсь пристрій. Кожен виробник призначив для свого обладнання власну звукову сигналізацію. Якщо у вас немає таблиць, в яких розшифровується значення "біпов", спробуйте вжити заходів самостійно. Вимкніть комп'ютер від харчування, зніміть бічну панель, вийміть планки пам'яті і протріть їх контакти звичайним шкільним ластиком. Те ж саме виконайте з відеокартою. Вставляйте обладнання в слоти щільно, до упору. Якщо у вас кілька планок пам'яті, вставляйте їх по черзі - можливо, несправна одна з них.
5
Якщо комп'ютер нормально включився і з динаміка лунає правильний короткий "біп", однак на моніторі немає зображення, вимикайте комп'ютер і подоткніте інтерфейсний кабель. Якщо не допомогло, можливо, пошкоджено кабель інтерфейсу - замініть його.
Корисна порада
Використовуйте таблиці звукових сигналів BIOS, щоб точніше визначити несправність системного блоку
Розбирати і збирати комп'ютер сьогодні вміють все. Якщо показати, який саме з компонентів машини вийшов з ладу, ви напевно зможете замінити його самостійно. Але місце розташування несправного елемента не завжди буває очевидним.
Інструкція
1
Спробуйте визначити, який з компонентів вийшов з ладу, за характером несправності. Наприклад, якщо жорсткий диск при зверненні до сектору монотонно стукає, а привід компакт-дисків - дзвенить, і після деякої кількості спроб зчитування або запису виникає помилка, очевидно, що вийшло з ладу саме цей пристрій. Для перевірки жорстких дисків на наявність збійних секторів скористайтеся завантажувальним компакт-диском з програмою «Вікторія».
2
У випадку, якщо під час роботи програм виникають збої, причому, навіть тоді, коли звернення до якихось накопителям відсутній, «винні» модулі пам'яті. Перевірте їх за допомогою програми Memtest86 +. Знімаючи модулі по черзі (попередньо відключаючи харчування машини), визначте за допомогою цієї програми, який саме з них є причиною збоїв. Замініть тільки його.
3
Якщо на екрані немає зображення, першим ділом спробуйте тимчасово замінити відеокарту на іншу (також при знеструмленому системному блоці). Якщо причина саме в ній, зображення з'явиться.
4
У випадку, якщо комп'ютер включається, але не «подає ознак життя», а потім не вимикається клавішею харчування, навіть якщо довго її утримувати, вийшла з ладу материнська плата, а трапилося це унаслідок несправності блоку живлення, який почав виробляти завищена напруга по лінії живлення чергового режиму. Блок живлення віддайте в ремонт, а потім придбайте таку материнську плату, яка підходить до старого процесору - він не згорів.
5
При хаотичних збоях і зависаниях огляньте материнську плату на предмет наявності вздувшихся конденсаторів. Для їх заміни зверніться в майстерню, оскільки плата є багатошаровою, і навіть при наявності навичок пайки, але відсутності досвіду роботи саме з багатошаровими платами її легко зіпсувати.
6
Якщо зображення немає, а вбудований динамік видає звуки, знайдіть, що вони означають, ввівши в пошукову систему наступний рядок: (Назва виробника BIOS) beep codesПоскольку при відсутності зображення дізнатися виробника BIOS по заставці на екрані неможливо, керуйтеся наклейкою, розташованої на мікросхемі ПЗУ або поруч з нею.
7
Для прискорення знаходження несправностей комп'ютера придбайте звану POST-карту. Її назва є своєрідним каламбуром: postcard - поштова листівка, POST - Power-On Self-Test, card - плата розширення (одне зі значень). Вона встановлюється (також при вимкненому комп'ютері) в один з PCI-слотів, і або показує код несправності на цифровому індикаторі, або її назва - на матричному. У першому випадку, до неї додається буклет з описом кодів несправностей. Іноді такий пристрій буває вбудованим в материнську плату.