Як вкласти спати дворічну дитину.

Два роки - це такий чарівний і цікавий вік. Але немає жодної мами на світі, перед якою не стояло питання, як укласти свого дворічного дитини спати. Все стикаються з цією проблемою. Які ж існують способи, щоб укласти своє чадо спати?
Вам знадобиться
  • Книжки з казками і віршами, знання колискових і терпіння.
Інструкція
1
Два роки - це вік, коли дитина починає активно пізнавати світ. Йому треба постійно рухатися, грати. Малюк просто не сидить на місці, як зауважують багато мам. Щоб дитина добре засинав, йому треба кудись дівати запас своєї енергії, інакше його буде неможливо вкласти спати ні вдень, не вночі. А сон якраз і потрібен, щоб цю енергію відновити.
2
Привчайте своє чадо до режиму. Як у дитячому садку. Коли дитина привчений до режиму, він вже знає, що після прогулянки буде обід і сон. А ввечері - прогулянка, вечеря, водні процедури і сон.
3
Обов'язково гуляйте з дитиною перед сном. Нехай він побігає з іншими дітками, покатається на гірці, погойдається на гойдалках. Після прогулянки укласти дитини буде набагато простіше. Але стежте за тим, щоб дитина не перевтомився, інакше йому буде важко заснути.
4
Створіть дитині всі умови для сну. Перед сном обов'язково провітріть приміщення. Для дитини , як стверджують педіатри, оптимальна температура в приміщенні 18-20 градусів при вологості 50-70%.
5
Якщо це денний сон - вимкніть телевізор, завесьте штори. Якщо ви укладаєте спати на ніч - увімкніть нічник.
6
Якщо ви укладаєте малюка не в ліжечку, а на вашому ліжку або дивані, то приляжте поруч з ним. Якщо в ліжечку - присядьте поруч.
7
Дітям дуже важлива присутність мами перед сном. Деяким діткам достатньо того, щоб мама просто полежала поруч пару хвилин. Деяких навіть у дворічному віці ще заколисують - це вже баловство. З народження не треба привчати до заколисування.
8
У діти вже люблять казки, вірші. Почитайте улюблену книжку малюкові, розкажіть казку, заспівайте колискову.
9
Лагідно погладьте лобик малятку - це заспокоює.
10
Кладіть спати дитинку в хорошому настрої, щоб малюк не плакав і не кричав. Перед сном придумайте свій ритуал. Наприклад, за допомогою вірша покажіть дитині, що всі лягають спати. Читайте вірш і показуйте малятку картинки, де всі лягають спати або вже сплять. Одне з таких віршів називається "Колискова для Зайчика".
Зверніть увагу
Чи не нервуйте, якщо малюк довго не може заснути, ваш стан передається дитині.
Корисна порада
З пелюшок привчайте дитину спати окремо від вас.