Як запобігти аварії.

Стати учасником ДТП за нинішньої завантаженості доріг і хамської поведінки водіїв на дорогах, дуже легко. Повністю запобігти аварію неможливо, але можна засвоїти кілька правил, щоб знизити ризик ДТП.Следіте за станом свого автомобіля. Чи не виїжджайте з несправною гальмівною системою, з непрацюючими склоочисниками, фарами і покажчиками поворотів.
Інструкція
1
Положення рук на кермі повинно бути на «3 і 9» годин. Тільки так ви можете вчасно зреагувати на небезпеку на дорозі. Рулити однією рукою не просто не рекомендується, а заборонено.
2
Намагайтеся стежити за дорожньою обстановкою якнайдалі, не обмежуйтеся наглядом тільки за попереду їдучим автомобілем. Слідкуйте, що відбувається перед ним, не забувайте дивитися по сторонам, в дзеркала заднього виду.
3
не довіряйте повністю дзеркалам. Пам'ятайте, що у них є мертві зони. Намагайтеся дивитися не тільки в дзеркала, а й дивитися в сторону вчиненого вами маневру.
4
Не відволікайтеся за кермом на сторонні справи. Не паліть, не розмовляйте по телефону і з пасажирами, не слухайте голосно музику, не фарбуйте на ходу губи, не перевіряйте електронну пошту, не їжте. Все це веде до зниження уваги за кермом, а, отже, до підвищення ризику потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду.
5
При русі в нічний час будьте особливо уважні. Рухайтеся з невеликою швидкістю. Притискайтеся ближче до розділової смузі, так як по узбіччю чи краю вашої смуги може йти пішохід, якого в темний час доби легко не помітити. Якщо вас засліпив зустрічний автомобіль, відразу ж включайте аварійну сигналізацію і зупиняйтеся. Не звертайте на узбіччя, гальмуєте прямо на дорозі.
6
Якщо ви довго перебуваєте за кермом, ваша увага притупляється. Зупиніться, вийдіть з машини, зробіть пару простих вправ, подихайте повітрям. У спеку возите з собою прохолодну воду, частіше пийте і вмивайтеся.
7
Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Не порушуйте швидкісний режим, не перетинати суцільну розділову лінію. За статистикою, більшість аварій відбувається саме через - за цих порушень. Не сідайте за кермо, якщо випивали.
8
Якщо попереду їде автомобіль викликає у вас підозри, рухається повільніше щодо всього потоку, виляє по дорозі, розганяється і різко пригальмовує - тримайтеся від такої машини подалі. Чи не обганяйте її, а навпаки відчепіться.