Як зберігати черв'яків.

Черви заслужено є найкращою насадкою для риболовлі. Наявність правильно підготовлених черв'яків є обов'язковим умовам для отримання більшого улову. Більш того, від правильного їх зберігання залежить успіх рибалки в цілому.
Вам знадобиться
  • - Черви,
  • - посуд для зберігання черевиків (дерев'яний ящичок),
  • - мох або земля.
Інструкція
1
Найпоширенішими в риболовлі і невибагливими в зберіганні, безумовно, є земляні черв'яки. При підготовці слід розрізняти хробака, що живе в піщаному грунті, або хробака, який народився в глині. Відрізняються дощові черв'яки тим, що знайти їх легше всього - вони люблять тінь, часто їх можна знайти під шаром торішнього листя або в коренях кропиви. Не варто викопувати насадку щоразу з одного і того ж місця.
2
накопати і наловлених черв'яків неважко зберегти довгий час. Їх слід тримати в дерев'яних скриньках, які забезпечені кришками, і не мають щілин. Також необхідно зібрати запас моху.
3
Поклавши в ящик достатня кількість шарів моху можна запускати туди черв'яків . Мох злегка змочується несолоним бульйоном або молоком з медом. Мертві і хворі черви викидаються, мох міняється раз на тиждень. «Хвору» насадку легко впізнати - вона втрачає здатність до нормальному пересуванню, і верхній вузол у неї розпухає і вона розтягується. Не слід змішувати черв'яків різних видів в одній банці. Гнойові черв'яки виділяють рідину, яка є смертельною для простих городніх. Городні же в свою чергу, розкладаючись, вбивають всіх інших.
4
Ящики з мохом і черв'яками слід зберігати в прохолодному вологому місці. Замість моху можна використовувати м'яку землю разом з підгнилими листям і залишками рослин. Також черв'яків можна годувати харчовими остаткамі.Хорошім місцем для зберігання можуть бути вентильовані коробки з пінопласту. Ніколи не варто використовувати як сховища бляшані банки. Черви в них живуть недовго, а самі бляшанки швидко іржавіють.
Корисна порада
Під час всієї рибалки необхідно зберігати черв'яків, створюючи їм умови для стабільного існування. В посудині, де міститься насадка, ні в якому разі не повинно бути води, інакше вони загинуть. Для лову з берега підійде пластмасова банка, забезпечена дрібними отворами і кришкою.
Завзяті рибалки не можуть обходитися без риболовлі навіть в холодну пору року. І все б нічого, але є й одна проблема - наживка. Влітку її можна добути в городі або в лісі, взимку тільки в магазині і за високою ціною. Але запастися хробаками можна восени, а взимку почати їх витрачати.
Інструкція
1
Сколотите дерев'яний ящик, щоб в нього входило близько 25 кг землі. В принципі, підійде і звичайне емальоване відро великого обсягу, але дерев'яна тара все-таки переважніше.
2
Восени зберіть листя і насипте їх приблизно на третину від загального обсягу. Намагайтеся застеляти листям краю ящика. Зверху насипте легкої і родючої землі, в якій і будуть мешкати черви.
3
Наберіть гнойових або земляних черв'яків. На таку ємність їх потрібно приблизно 200 г. Мало? Ні, з часом вони почнуть активно розмножуватися і вам їх вистачить до настання весни, щоб періодично ходити на риболовлю. Не розміщуйте в один ящик різних черв'яків, вони погано уживаються і починають гинути.
4
Запустіть черв'яків в «житло» і присипте невеликою кількістю землі. Накрийте тару вологою ганчіркою і помістіть в прохолодне і темне місце. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче нуля, інакше земля разом з її мешканцями застигне. Непогано підходить для цієї мети підвал, опалювальний гараж, льох або подпол, на крайній випадок помістити ємність можна під сходову клітку.
5
Підгодовуйте черв'яків тертою сирою картоплею, залишками випитого чаю (заварку обполосніть теплою водою, щоб видалити гіркуватий смак). Підгодівлю сипте прямо поверх землі. Розкладайте частування напередодні риболовлі, зверху прикривайте щільним і вологим картоном або ганчіркою. З ранку швидко відкривайте ящик і збирайте черв'яків, які знаходяться на поверхні землі.
6
Періодично поливайте «розплідник» ледь теплою водою. Чи не заливайте землю - надлишок вологи може погубити черв'яків і вони не збережуться до весни.
Корисна порада
Оберігайте набраних на риболовлю черв'яків від холоду, інакше вони стануть неактивними, а з цієї причини будуть менш привабливі для риб. Помістіть ємність з хробаками у внутрішню кишеню куртки.