Як знайти напругу на опорі.

Щоб знайти падіння напруги на опорі візьміть вольтметр і приєднайте до цікавить ділянки кола паралельно. На шкалі або екрані приладу побачите напруга. Якщо відома величина опору, підключіть до ланцюга амперметр і розрахуйте значення напруги.
Вам знадобиться
  • вольтметр, амперметр, омметр
Інструкція
1
Як знайти напруга на вольтметра Візьміть вольтметр, приєднаєте його паралельно до резистори чи ділянці ланцюга, опір якого потрібно виміряти. У випадку з постійним струмом обов'язково дотримуйтесь полярності, негативний і позитивний полюса повинні підходити до відповідних клем вольтметра. Для змінного струму ця умова не обов'язково. Після цього приєднайте ланцюг до джерела струму, на шкалі або екрані приладу можна буде побачити значення напруги в вольтах або кратних одиницях (мілівольтах, кіловольтах і т.д.).
2
Визначення напруги амперметром Якщо значення опору заздалегідь відомо, то приєднаєте в ланцюг амперметр з дотриманням полюсів для постійного струму. Виміряйте значення сили струму в амперах, потім це число помножте на значення опору в Омах. Результатом буде напруга на даному опорі в вольтах. Якщо значення опору невідомо, виміряйте його омметром. Для цього відключіть ланцюг від джерела струму, приєднаєте омметр паралельно опору, зніміть показання в Омах.
3
Визначення напруги на складних опорах Якщо загальний опір являє собою серію паралельно з'єднаних споживачів, виміряйте напруга на одному з них будь-яким із способів. Напруга на інших споживачах буде таким же. Якщо загальний опір являє собою набір послідовно з'єднаних споживачів, опір яких відомо, виміряйте силу струму, включивши в ланцюг послідовно амперметр, потім, послідовно примножуючи значення сили струму в амперах на значення опорів, знайдіть напруга на кожному споживачеві. Якщо опір з'єднувальних проводів пренебрежимо мало (а в більшості випадків так воно і є), то сума напруг на послідовних опорах повинна бути приблизно дорівнює напрузі на джерелі струму. При змішаних з'єднаннях першим визначайте напруга на паралельному ділянці, а потім знаходите його значення як для послідовно з'єднаних ділянок по описаній вище методиці.