Як змусити себе робити що хочеться.

Ось уже вкотре намагаєшся почати вчити англійську, робити зарядку вранці, нарешті відправитися в спортзал, або просто перестати засиджуватися допізна на роботі. Але час іде, і нічого не змінюється. І знову хочеться жити по-іншому, почавши з чергового понеділка ... Як змусити себе робити те, що хочеться?
Інструкція
1
Перш за все, визначте, чи дійсно ви хочете робити те, що запланували. Адже якщо доводиться «змушувати» себе, то до ваших бажань це складно віднести. Чи справді вам потрібна англійська? Бажання - це те, що відбувається само собою за велінням вашої душі. Якщо вам і правда подобається вивчення мов, ви б обов'язково знайшли час на цей вид діяльності: вивчали в транспорті, слухали записи під час збирання або приготування їжі, розклеювали стікери на дзеркалі.
2
Якщо складно щось почати або перестати робити, то, швидше за все, у сформованому поведінці є великий бонус. Наприклад, ви можете не робити зарядку тому, що можна вранці поспати зайві десять хвилин. А на роботі ви засиджуєтеся для того, щоб не готувати ввечері вечеря. Подумайте, які бонуси можуть бути у вашого поведенія.Чтоби вийшло переключитися на принципово нову поведінку, потрібно або позбавити себе бонусу від попереднього способу життя, або зрозуміти, які у вас будуть плюси, якщо ви будете здійснювати іншу дію. Адже як не крути, людина корислива, і просто так, навіть для себе, нічого робити не буде. Так, не затримуючись на роботі довше покладеного, ви зможете як слід відпочити і лягти спати раніше.
3
Слухайте свій організм і себе, знаходите справжні, щирі бажання. Тільки так ви зможете втілювати в життя те, що вам хочеться. Можливо, ви зовсім не поліглот, але зате дуже любите квіти і кішок. І ваше бажання і любов до певної справи дадуть силу на його реалізацію. Можливо, саме сьогодні вам не хотілося робити вранці зарядку тому, що організм перепрацював після вчорашнього робочого дня. Пожалійте його, дайте йому відпочити з умовою, що завтра ви ляжете спати раніше і зможете встати, щоб зробити гімнастичні вправи. Живіть за велінням душі, і тоді ваше життя буде радісним.
4
Цінуйте свої дії. Спроба щось зробити - ще не діло. Кожен день робіть хоча б маленький крок до втілення в реальність вашого бажання. Ведіть щоденник досягнень. Записуйте, в чому ви досягли успіху за минулу добу. Щотижня аналізуйте зроблені і нереалізовані дії, нехай це вас підстьобує. Якщо ви досягли навіть маленької мети, обов'язково похваліть себе і відсвяткуйте цю подію. Зафіксований успіх дасть вам сили і допоможе взяти нові вершини.
Часом людина не може змусити себе зробити щось дуже важливе, але не надто приємне. Якщо і у вас трапляються такі моменти, згадайте про свої цілі і візьміть себе в руки. Є кілька дієвих способів впоратися зі своєю лінню, апатією і недоліком мотивації.

Пам'ятайте про власні цілі

Щоб побороти своє небажання виконувати ту чи іншу роботу, покличте на допомогу мотиваційний момент. Напевно у вас є певні цілі і завдання, пов'язані з виконанням цих не надто приємних обов'язків, раз ви думаєте про те, як змусити себе зробити їх. Інакше і питань би не було.
Регулярно проводите ревізію у своїх життєвих завданнях. Це допоможе вам згадати про те, що для вас важливо, чи виключити якісь неактуальні цілі.
Може бути варто розмістити на вашому робочому місці нагадувалки про ваші цілі. Мотиваційні колажі, надихаючі цитати, портрет вашого кумира, який багато чого домігся в тій сфері, якою ви цікавитеся, відмінно підійдуть. Наприклад, ви хочете купити будинок, і для цього потрібно збільшити ваш дохід. Одним із шляхів підвищення по кар'єрній драбині, а отже, і зростання вашої заробітної плати, є участь в одному складному проекті. Значить, вам потрібно повісити фотографію будинку вашої мрії близько робочого столу, щоб в нападі ліні і апатії у вас був стимул продовжувати роботу.

Будьте позитивно налаштовані

Ви напевно помічали, що в хорошому настрої справи виконуються швидше і краще. Налаштуйтеся на позитив, і неприємні справи здадуться вам не такими вже й нездійсненними. Добре, якщо поруч із вами будуть однодумці, з якими ви зможете підтримувати один одного і обмінюватися оптимістичним настроєм.
У веселій компанії неприємні обов'язки виконати простіше.
Пам'ятайте про свої перемоги. Складіть список власних досягнень по роботі або в особистому житті. Такий перелік буде надихати вас і надавати сил для чергових подвігов.Еслі процес не вимагає підвищеної уважності і повної зосередженості, включіть музику. Таке приємне супровід буде відмінним фоном для роботи і допоможе згладити деякі неприємні моменти.

Не думайте

Іноді для виконання справ, про які навіть згадувати не хочеться, потрібно просто не думати про них. Чи не накручуйте себе, уявляючи, яким нещасним людиною ви будете, коли почнете робити ту чи іншу дію. Чи не згадуйте про труднощі, які вас чекають. Просто відключитеся і починайте робити те, що потрібно. Ви і самі не помітите, як втягнетеся в процес, варто тільки зробити перші кроки на автоматі.

Домовтеся з собою

Іноді впоратися зі справами допомагає складання договору з самим собою. Виділіть часовий інтервал, протягом якого ви готові виконувати ту чи іншу дію. Встановивши конкретні рамки, ви відчуєте полегшення і з великим ентузіазмом візьметеся за работу.Подумайте про винагороду. Звичайно те, що ви виконуєте важливу дію, вже повинно привести до позитивних результатів у майбутньому. Однак слід подумати і про невелику негайної нагороді. Це може бути якесь ласощі, невелика покупка, прогулянка, цікава книга або похід в кіно. У постійному передчутті приємних моментів і працювати буде легше.