Як побудувати будинок з газоблоків.

Основою зведення будинку є фундамент. Саме від його якості залежить термін експлуатації, надійність і довговічність всієї будівлі в цілому. Будь будівельник вам скаже, що перед закладкою фундаменту потрібно вибрати матеріал для зведення стін (це дозволить правильно розрахувати глибину закладки фундаменту).
Інструкція
1
Основний етап у будівництві - зведення стін, адже саме від них залежить якість подальших робіт. На сьогоднішній день газобетонні блоки для зведення стін набирають все більшої популярності. Це недорогий матеріал, що виготовляється з цементу, піску та вапна, який дозволяє швидко, дешево, а головне - якісно потроіть будинок.
2
Газоблоки найчастіше застосовують у зведенні стін двох-триповерхових будівель. Такі стіни мають гарну звуко- і теплоізоляцією, а матеріал зберігає свої початкові характеристики на довгі роки. При виборі матеріалу не забудьте врахувати його щільність - чим вона нижча, тим більшими теплоізоляційними якостями він володіє.
3
Завдяки відносно великим габаритам і малій вазі газобетонних блоків, не потрібно використовувати спеціальну підйомну техніку, і за деякими показниками швидкість будівництва збільшується в 4 рази. Особливо привабливим є те, що газобетон без праці обробляється будь-якими ріжучими інструментами. З цього випливає, що трудовитрати і вартість будівництва зменшуються.
4
Якщо ви плануєте залежить готову коробку будівлі червоним або декоративним керамічною цеглою, то в будь-якому випадку робіть стіни з газобетонних блоків і при цьому дотримуйтесь правил і технологію кладки блоків. Така технологія дозволяє заощадити і на оплаті праці працівників, тому як до неї пред'являються не такі жорсткі вимоги, як до кладки цегли. Відповідно і кваліфікація робітників може бути нижче.
5
Зводячи будинок з газобетону, ви починаєте економити вже на етапі заливки фундаменту. Все тому, що газобетонні стіни в 3-5 разів легше цегляних стін - так газобетон важить 400-700 кг/м ?, а цегла 1800 кг/м ?. Стіни, побудовані з такого матеріалу довговічні, дуже надійні, і їх експлуатаційний термін становить приблизно 100 років.
6
Дуже важливо, щоб використовуваний матеріал відповідав вимогам та будівельним нормам. Тому при покупці газобетонних блоків зверніть увагу на їх вологість (часто виробники недосушують їх), внаслідок чого зменшується міцність матеріалу. Вимагайте у постачальника сертифікати якості, бо це гарантія високої якості придбаного вами матеріалу.
Багато хто вже познайомилися з достоїнствами газобетону небудь чули про них від своїх знайомих. Саме тому зараз все більше людей замислюються про те, щоб побудувати будинок з газобетонних блоків. Щоб це зробити, потрібно знати властивості цього матеріалу і правильно їх використовувати.
Вам знадобиться
  • - клей;
  • - рубанок;
  • - ножівка для роботи по газобетону;
  • - рівень і шнур;
  • - рулетка;
  • - щітки (з жорстким ворсом) для очищення поверхні.
Інструкція
1
Підготуйте будмайданчик. Для початку потрібно розчистити місцевість і запросити фахівців-професіоналів для проведення геодезичних робіт (вони мають на увазі виміри, визначення положення осей будівлі, а також рівня підлоги для першого поверху - точки нульового горизонту). На стадії підготовки потрібно провести всі основні інженерні комунікації.
2
Зробіть фундамент. Для фундаменту будинку з газобетна найкраще підійде залізобетонна плита, яка забезпечує рівномірність і мінімальність усадочною деформації. Також підставою для будинку з газобетонних блоків може служити або стовпчастий фундамент, який слід обв'язати залізобетонним поясом, або монолітний стрічковий фундамент, він облаштовується на піщаній подушці
3
Укладання газобетонних блоків має свої особливості. Слід знати, що блоки з газобетону на відміну від цегляних стін, що укладаються традиційним способом, можуть бути викладені відразу всі, без пауз для схоплювання. Нормативи передбачають використання для кладки зовнішніх стін блоку товщиною не менше, ніж 375-400 мм. Міжкімнатні перегородки слід викладати блоками, товщина яких не менше 250 мм, а для декоративних перегородок усередині приміщень можна використовувати блоки товщиною від 100 мм.
4
Перед тим, як класти газобетонні блоки на фундамент, підготуйте підстава - потрібно покрити фундамент відсічним шаром гідроізоляції. В якості такого шару підійде рулонний полімерний матеріал, бітумний матеріал на основі сухих будівельних сумішей, полімерцементний розчин.
5
Починайте укладання газобетонних блоків. Експерти рекомендують використовувати для їх з'єднання спеціальний дрібнозернистий клей, це дозволить не тільки заощадити, але і одночасно з цим уникнути так званих «містків холоду». Клей слід наносити шаром не товще 3 мм. В результаті такої кладки можуть утворюватися невеликі нерівності горизонтальній поверхні, їх стесивают за допомогою звичайного рубанка. Кожен ряд потрібно викласти відразу по периметру всього будинку і обробити, тільки після цього приступати до наступного ряду.
6
На ніч і під час дощу вкривайте горизонтальну поверхню блоків від дощу плівкою, вертикальні поверхні закривати не потрібно. Також потрібно накрити стіни, якщо ви залишаєте будинок без даху на зиму, і вчасно видаляти сніг з дому. Оберігати газобетонні блоки від вологи потрібно до тих пір, поки будинок не буде підведений під дах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-F4HlUsh04Q