Як в'язати спицями пінетки. Як в'язати пінетки спицями.

Теплі дитячі черевички можна пов'язати на двох спицях. Спрощена схема дозволяє швидко виконати роботу - підошва виходить м'якою і зручною, а верх може бути прикрашений застібками, зав'язками, бантами та іншими декоративними елементами.
Інструкція
1
Навчитися в'язати спицями пінетки можуть навіть недосвідчені рукодільниці. Знадобиться трохи м'якою і приємною на дотик пряжі (вовняний, акрилової, напіввовняної) і дві звичайні спиці, відповідні за розміром до товщини нитки. Бавовняна пряжа підійде для малюків, схильних до алергічних реакцій.
2
Наберіть необхідну кількість петель. Число петель має дорівнювати обсягу щиколотки в сантиметрах, помноженому на два. Для довжини стопи в 9 см достатньо 35 петель.
3
Зв'яжіть підошву. Пров'яжіть 9 рядів виворітними петлями, рівномірно додаючи по 3 петлі в парних рядах.
4
вивяжіте підйом пінетки. Починаючи з 10 ряду, пров'яжіть 10 рядів основною в'язкою. Зв'яжіть верхню частину черевичка. Розділіть всі петлі на 3 частини і вив'язувати центральне полотно. Крайні частини залишайте без змін, а середні петлі пров'язуйте, повертаючи полотно. Рівномірно збавляючи петлі з крайніх частин в кожному ряду, вивяжіте опуклу верхню частину, яка за формою нагадуватиме п'яту.
5
Зв'яжіть гумку. Один ряд пров'яжіть лицьовими петлями, а наступні ряди - гумкою 1х1. Довжину гумки можна варіювати в залежності від бажаної довжини черевичка.
6
Сшейте пінетки. Одним швом з'єднайте ступню, п'яту і щиколотку, а вив'язати гумку можна відігнути. Шви виконуйте акуратними стібками через краї деталей, щоб не було грубих рубчиков зсередини. Закріпіть декоративні елементи.
7
Окремо вивяжіте метелика, бантик або квітка і пришити деталь на верхню поверхню черевичка. Спосіб прикраси пінеток повністю залежить від фантазії автора - можна пришити аплікацію, стрічечки, прикрасити краю пінеток вив'язані гачком ланцюжками. Простежте за надійністю закріплення декоративних елементів, щоб їх не можна було легко зірвати.
8
В'язати спицями пінетки просто і швидко. Якщо підошва черевичків з часом протреться, то достатньо буде розпустити підставу і вив'язати нове полотно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DGz2PagO5eI
Зверніть увагу
В'язання пінеток на спицях: Способів зв'язати пінетки на спицях безліч: на п'яти спицях, на двох, по колу, без швів, в'язані з верху, знизу, зшивні по підошві і пр. Башмачки для малюків і шкарпетки в'яжуть саме так - всього на двох спицях. Кількість петель визначте за зразком і обсягом ноги навколо щиколотки. Хусткової в'язкою пров'яжіть кілька рядів.
Корисна порада
Дов'язати пінетки до потрібної висоти (рядів 12-15), продовжимо в'язати тільки 15 петель носка - це буде верх передньої частини пінетки. В'яжемо на даух спицях лицьовій гладдю, першу і останню петлю ряду провязивать разом з петлею з сусідньої спиці. В'язати до тих пір, поки на бічних спицях не залишиться по 14 петель, т.е мається 3 спиці по 14 петель на кожній і одну спицю з 15 петлямі.На 5 спицях продовжуємо в'язати манжет пінетки.