Як чистити ніс немовлятам. пристосування для чищення носа малюка.

Чистка носика маленької крихти - справа дуже відповідальна і по початку хвилююча для молодої мами. Тут діє основне правило: не чіпати носик зайвий раз без необхідності.
Вам знадобиться
  • вата для виготовлення джгутиків або ватяні палички з обмежувачами,
  • стерильне рослинне або вазелінове масло.
Інструкція
1
Важливо відзначити - чим рідше процедури чищення, тим краще. Справа в тому, що організм сам регулює кількість вологи, у тому числі і на слизовій оболонці носа. Якщо в носі сухо, утворилися скоринки, маляті важко дихати і їсти, потрібно пом'якшити слизову носа. Для цього використовують ватяні палички з обмежувачами або ватяні джгутики, змочені стерильною рослинною (прогрітими на водяній бані протягом 20 хвилин) або вазеліновим маслом. При цьому діяти треба обережно, щоб не пошкодити слизову носика .
2
Жгутики скручують з вати таким чином: на сірник або зубочистку намотують вату, але не туго, потім витягують сірник (зубочистку) і закручують джгутик щільніше. Слід відразу побільше приготувати джгутиків, щоб вони завжди були під рукою.
3
Якщо ви боїтеся використовувати палички або джгутики, можна просто закапати в ніс Аквамаріс або інший подібний засіб і просто почекати, поки скоринки розм'якнути і самі вийдуть.
4
Іноді причиною сухості в носі буває жаркий і сухе повітря, тому коштувати спробувати придбати в дитячу кімнату зволожувач повітря або просто поставити ємність з водою біля дитячого ліжечка.
5
При утворенні кірочок в носі деякі педіатри радять давати побільше пиття малюкові. Гарячі, але не занадто, молочко або чай також допоможуть розм'якшити шар кірочок.
6
Якщо ж, навпаки, в носику волого, у крихти закладеність або нежить, застосовують спеціальну відсмоктувальну грушу з м'яким наконечником або аспіратор. Цими пристроями потрібно користуватися з великою обережністю, тому що створюване ними тиск може пошкодити судини. Крім того, не рекомендується зловживати відсмоктувальними засобами, так як вони пересушують слизову носа.
Зверніть увагу
Якщо необхідність чистити забився носик виникає частіше ніж два рази на тиждень, то потрібно здатися лор-лікаря. Можливо, це просто особливість крихітного організму, а можливо і захворювання, наприклад, хронічний риніт.
Корисна порада
При використанні будь-яких препаратів та пристроїв для чищення носа немовлят потрібно уважно читати інструкції, стежити, щоб вони відповідали віку малюка. У віці до року застосовують тільки капели в носик, так як спреї потрапляють і в носоглотку, і в вушка.
Ніс потребує регулярного чищення анітрохи не менше, ніж вуха, очі або руки, а може бути, навіть більше, так як через ніс кожен день проходить приблизно сто тисяч літрів повітря. Це означає, що в носову порожнину потрапляє безліч вірусів, частинок пилу і алергенів. Щоб слизова успішно справлялася зі своєю функцією, періодична чистка просто необхідна.

Як потрібно чистити ніс Правильно чистити ніс можна за допомогою промивання. Цю процедуру проводять і в медичних установах, і в домашніх умовах. Промивання носа допомагає не тільки почистити, але й знезаразити носоглотку, а також усунути різні захворювання. Це хороша профілактика таких хвороб, як риніт та гайморит. У профілактичних цілях промивання проводять дистильованою водою, але добитися кращого ефекту можна за допомогою морської води або сольового розчину. Також можна застосовувати трав'яні настої і відвари. Найчастіше в домашніх умови процедуру проводять, використовуючи звичайну спринцівку. Промивний розчин поміщається по черзі в обидві ніздрі. Голова повинна бути опущена обличчям вниз, це потрібно для того, щоб рідина відразу покидала організм через ротову порожнину, не затримуючись у ньому.

Корисні поради:

  • На початку напір струменя повинен бути невеликим , поступово його слід збільшувати. Таким чином, можна уникнути неприємних відчуттів і пошкоджень слизової носа.
  • Перед промиванням необхідно переконатися, що в носовій порожнині немає відкритих ран.
  • Після очищення морською водою слід промити носоглотку звичайною водою, так як сіль роз'їдає слизову оболонку.
  • Після промивання не слід різко сякатися протягом тридцяти хвилин, можна видути залишки розчину з кожної ніздрі по черзі.
  • Дітям до 12 років не варто промивати ніс морською водою, щоб не обпекти слизову. Правильно чистити ніс дитині необхідно під керівництвом кваліфікованого ЛОР-лікаря. Тоді процедура буде абсолютно безпечна для маленького пацієнта.