Як містити вівчарку.

Багато хто, побачивши кавказьку вівчарку , просто не можуть стримати свої емоції. Ці пухнасті телепні з товстими лапами і маленькими чорними очима здатні зачарувати будь-якої людини з першого погляду. Однак перед тим як придбати таку собаку, потрібно бути повністю впевненим у тому, що у вас є можливість ретельно доглядати і виховувати її. Вибираючи кавказьку вівчарку , вам потрібно знати про основні особливості її змісту.
Інструкція
1
Головна особливість цієї породи - це дуже густа і щільна шерсть, яка допомагає собаці пережити навіть самі низькі температури. За рахунок такої рослинності пес здається набагато більшим за розміром, ніж він є насправді. Але, незважаючи на це, догляд за вівчаркою полягає тільки в регулярному вичісування вовни, у уникнення її сплутування. Постійно мити тварину немає необхідності, ви можете лише чистити їй лапи після прогулянки, якщо утримуєте вихованця будинку.
2
Через особливості організму, кавказькі вівчарки дуже економічні в кормі - їм потрібно менше їжі в порівнянні з собаками інших порід. Вам буде достатньо годувати собаку один раз на добу в теплу пору року і два рази в холодний період. Також, ця порода консервативна в їжі, вона може їсти одноманітну їжу. Але, незважаючи на це, харчуванню собаки потрібно приділити особливу увагу, тому що від цього залежить здоров'я вашого вихованця. Раціон кавказької вівчарки повинен бути збалансований.
3
Як і для будь-якої іншої породи, основа раціону вівчарки - їжа тваринного походження (м'ясо, субпродукти). Крім того, до корму потрібно додавати сирі овочі, варені крупи і варення. Навіть будучи дорослим собакою, вівчарки люблять молоко, однак нерегулярне його вживання може викликати пронос.
4
Добовий об'єм корму необхідно розраховувати відповідно до виду їжі. На 1 кг ваги вівчарки потрібно 35-45 грамів корму (причому вміст рідини повинно бути не менше 70-75%) і 10-15 грам сухого корму. Не малу роль відіграє витримування режиму харчування. Кавказьку вівчарку потрібно годувати однакову кількість разів на певний час.
5
Якщо ви збираєтеся утримувати собаку на вулиці, то їй необхідно побудувати будку. Вона повинна бути розташована в сухому місці і недалеко від вдома (не більше 10 метрів). На зимовий час будку годі й утеплювати, так як густа шерсть собаки захистить її від будь-яких морозів.
6
Не забувайте про те, що собаку потрібно якомога частіше вигулювати. Інакше без активного моціону тварина стане слабким, дратівливим і злим. Також можуть з'явитися ознаки непокори.
Німецька вівчарка - сильна, рішуча і впевнена в собі собака. Вона є безстрашним захисником, відданим другом, прекрасно дресирується і володіє неабиякою кмітливістю. Німецькі вівчарки кілька насторожені по відношенню до незнайомців і звичайно потрібно якийсь час, щоб їх пильність ослабла. Ці собаки завжди на сторожі і не пропустять нічого з того, що відбувається навколо, тому з них виходять прекрасні охоронці. Містити вівчарку можна в міській квартирі. Собака легко пристосовується до домашньої обстановки і швидко стає частиною сім'ї.
Інструкція
1
Відведіть собаці місце в квартирі. На підлогу необхідно постелити невеликий щільний килимок, який добре піддається чищенню. Якщо вам дозволяє площа, тоді можна влаштувати для неї бокс або клітку.
2
Підготуйте дві миски: одну для їжі, другу - для води. Не забувайте стежити за тим, щоб у вашого вихованця завжди була свіжа вода і чисті миски.
3
Харчуванню собаки необхідно приділити особливу увагу. Воно має бути збалансованим і повноцінним, оскільки є основою міцного здоров'я та відмінної фізичної форми тварини. Перш ніж сформувати раціон годівлі, порадьтеся з фахівцями. Вони детально розкажуть вам про переваги і недоліки сухих і натуральних кормів. Крім того, до будь-якого виду корму потрібно додавати сирі овочі, фрукти і варені крупи.
4
Активний рух для собаки так само важливо, як і хороша їжа. Німецька вівчарка відчуває потребу пробігти в день кілька кілометрів. Якщо не давати виходу її активності, тоді вона стає неслухняною, неспокійною і просто непередбачуваною. Спокійні прогулянки в місті на повідку заподіюють шкоду інтелекту, а також м'язам собаки. Знайдіть для неї місце, де вона може досхочу побігати.
5
Після повернення з прогулянки собаку необхідно ретельно оглянути. Дуже важливо перевірити, чи не пошкоджені лапи якими-небудь колючими або ріжучими предметами.
6
Через щільності волосяного покриву німецьку вівчарку в період линьки слід щодня розчісувати. Шкіра собаки виділяє маслянисту субстанцію по всій поверхні тіла, яка служить для захисту від холоду і дощу. При купанні маслянистий шар змивається, тому занадто часте миття з шампунем швидше шкідливо, ніж корисно. Постійно мити тварину немає необхідності, ви можете лише чистити їй лапи після прогулянки.
7
Правильна дресирування собаки цієї породи має дуже велике значення. Вона неможлива без винагороди. Постарайтеся пригощати улюбленця чимось смачним за кожну виконану команду.