Як заготовити віники для лазні.

Справжня російська лазня повинна обов'язково бути з віником. Віники в'яжуть різні, так щоб кожен міг вибрати на свій смак і колір. Заготовляють їх в основному з гілок листяних деревних порід, а також з лікарських трав. Коли ж потрібно займатися заготівлею віників і як правильно їх в'язати і зберігати?
Вам знадобиться
  • - секатор або топірець;
  • - мотузка (шпагат);
  • - тент для сушки.
Інструкція
1
Віники з берези і дуба заготовлюйте в першій половині літа. У цей час лист вже великий і міцний, але ще не жорсткий. Також на початку літа листя дерев багата ефіромаслянічнимі речовинами. Для березових віників краще зрізати гілки з плакучих форм дерева. Пагони у них гнучкі, і віники виходять не ламкими. Дубові віники можна заготовлювати до серпня. Поряд з гілками дерев, у віники можна додавати різні лікарські трави (кропиву, полин, деревій, м'яту).
2
Не ламайте гілки з одінокостоящіх дерев, поблизу автодоріг і залізничних шляхів. Найкраще вести заготівлю в лісових масивах. Гілки зрізайте вранці після сходу роси, коли лист ще пружний, але вже сухий Найкраще для віників підходять нижні гілки дерева, тому рубати стовбур повністю не потрібно. Вибирайте ті пагони, які ще не встигли одревеснеть.
3
Залиште зрізані гілки подвяліть. Для цього розмістіть їх в тіні під вітерцем на пару днів. Відсортуйте їх після провяливания по товщині і довжині. Гілочка для хорошого віника повинна бути довжиною близько 50 см.
4
Нарізані гілки очистіть зверху від листя - це буде ручка. Починайте збирати з товстих великих гілок, вони підуть в серединку. Більш дрібні прикладайте навколо - так віник вийде гущі. Якщо ви робите віник з лікарськими травами, то покладіть їх також в серединку. Надайте віника злегка уплощенную форму, тому зібрані «мітлою» вироби сохнуть гірше і втрачають свої корисні властивості. Зв'яжіть ручку щільною мотузкою (паперовим шпагатом) у двох місцях: ближче до листя і на кінці. Підробити вилазять хвости сокиркою. Можна акуратно обв'язати ручку брезентовій смугою або бинтом. Не робіть віник дуже товстим, від такого «знаряддя» рука буде сильно втомлюватися.
5
Готовий віник має матово-зелене забарвлення листя і приємний запах. Розвісьте віники під навісом (обов'язково в тіні) на сквознячке. Просушуйте їх близько тижня. Після цього зніміть, підтягніть ручку мотузкою більш щільно і покладіть на стелажі на зберігання.
Корисна порада
На відміну від листяних віників, хвойні (ялинові, ялицеві і кедрові) можна зробити в будь-який час року. Їх обов'язково використовують свіжими, тому що голки при сушінні обсипаються.