Як підстригти кігті коту.

Кішки, які живуть на природі, мають можливість природним чином сточувати кігті, позбавляючись від старого ороговілого шару, щоб не заважати відростати новому. Але ось у домашніх кішок часто немає такої можливості, тому кігті їм можна постригати. Якщо у вас вдома є маленькі діти або тварина бере участь у виставках, це теж вагома причина регулярно остригати кігтики.
Вам знадобиться
  • когтерезка, когтеточка.
Інструкція
1
Якщо ви не постригати кігті коту , то він і сам від них позбудеться. В цьому тварині може допомогти когтеточка, куплена або самостійно виготовлена. Якщо когтеточки немає, тварина буде дерти крісла, дивани, килими та інші предмети в квартирі - йому це просто необхідно, так що або встановіть вихованцеві когтеточку, або не лайте його. Можливо, ви знаходили залишки кігтів кота будинку - це відокремився старий ороговілий і відмерлий шар.
2
Стригти коту кігті краще починати з самого раннього його віку. Посадіть кошеня до себе на коліна і почніть постригати кігтики. Для цього вам знадобиться когтерезка, купити яку можна в будь-якому ветеринарному магазині. Не намагайтеся стригти кігтики тварині звичайними ножицями - вони не призначені для форми кігтів кота. Остригати слід зовсім трохи - приблизно 2 мм. У котів нечутливий роговий шар кігтя зовсім невеликий, вище він вже містить кровоносні судини і нервові закінчення. Якщо кігті білі, то кордон з судинами буде одразу помітна, якщо ж вони мають темну пігментовану забарвлення шерстки вашого улюбленця, то остригають зовсім небагато скраю.
3
Поки стрижете коту кігті, тримайте його обережно і м'яко, щоб вихованцеві не було боляче. Не сваріть його, просто спокійно з ним розмовляйте. Якщо кіт дуже сильно виривається, а ви ще не закінчили - відпустіть його. Потім, коли тварина заспокоїться, дострігіте решта кігті. З часом привчайте вихованця до того, що всі кігті стрижуться за один раз. Дорослій тварині потрібно стригти кігті раз в 2 тижні, а кошеняті - раз на тиждень.
4
Щоб кіт не ховав коготок, візьміть лапку і легенько натисніть на пальчик - кіготь виступить. Якщо кіт дорослий, а кігті ви йому ніколи не стригли, процедура викличе у нього невдоволення. Тому почніть обрізати кігті тварині, коли він сонний. В цей час тварини легше переносять неприємні дії, вони більш керовані.
5
Якщо ви необережно обстригли занадто великий шматок котячого кігтя і пішла кров, не бійтеся. Тримайте неподалік склад перекису водню і відразу обробіть їм ранку. Кров швидко зупиниться. Дуже ласкаво розмовляйте з котиком, адже він запам'ятає це, і стригти кігті надалі йому буде складніше.
Домашні улюбленці приносять радість і задоволення, з часом стаючи членами родини. Щоб уникнути зідраних шпалер і розкуйовдженої оббивки дивана господареві слід подбати про пазурах тварини. Точніше, про їх регулярної стрижці.
Вам знадобиться
  • - когтерез;
  • - перекис водню;
  • - вата.
Інструкція
1
Як стригти кігті собакеКогда собака починає стукати кігтями по паркету, вам слід подумати про їх стрижці. Занадто довгі кігті, які тварина не має можливості сточити (скажімо, об асфальт на прогулянці) можуть заподіювати масу незручностей як йому самому, так і хозяіну.Подстрігайте кігті собаці спеціальним когтерез-гільйотиною. Найкраще це робити удвох, особливо якщо собака велика. Одна людина притримує вихованця, а другий акуратно зрізує йому кігтики. Як варіант - можна підпиляти кігті пилочкою, але процедура ця вельми тривала.
2
Як стригти кігті кошкеДля цього нам знадобиться когтерез. Знайдіть кішку і посадіть до себе на коліна. Візьміть її лапку двома пальцями і акуратно натисніть на подушечки, щоб з'явився коготок.Еслі кіготь прозорий - ви побачите, як його зрізати, щоб не зачепити кровоносні судини. Якщо ж кіготь пігментований - намагайтеся зрізати тільки самий краєчок. Запам'ятайте - кіготь зрізається не рівно, а під невеликим кутом до його загостреної частини.
3
Як стригти кігті гризунамПосадіте щурики, хом'яка або морську свинку на рівну поверхню і акуратно зістрижіть тварині кігтики. Щоб постригти кігті на задніх лапах - звірка доведеться трохи підняти. Звичайно ж, стригти кігті гризунам краще все таки з чийсь помощью.Будьте акуратні. Зістригати коготок слід дуже акуратно, щоб не зачепити пульпу. Чи не зрізайте кіготь під прямим кутом - зріз повинен повторювати природний профіль коготка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x00b8DNzFQk
Зверніть увагу
Деяким домашнім вихованцям постригати нігті абсолютно не потрібно. Наприклад, не постригають кігтики шіншіллам.Прі стрижці кігтів зрізати ніготь на додатковому пальці, розташованому декілька вище за інших, зовсім необов'язково.
Корисна порада
Будьте акуратні. Якщо ви випадково зачепили кровоносну судину під час стрижки кігтів, швидко обробіть ранку перекисом.