Як видалити старі жирні плями.

Будь-якій людині знайома проблема появи жирних плям на одязі. Уникнути такої випадковості вкрай складно, і часто тільки через досить багато часу ми помічаємо їх. Спершу жирові плями значно темніше тканини, на якій вони утворилися, але потім вони світлішають і набувають матовий відтінок. Крім того, вони можуть проявитися і на зворотному боці тканини. Позбутися від таких плям досить просто, головне - знати відповідний спосіб.
Інструкція
1
Якщо на комірі вашого одягу з'явилися жирні плями , то почистіть їх ватним тампоном, змоченим підготовленим розчином (5 грамів солі на 25 грамів нашатирного спирту). Потім, посипавши місце сіллю, обережно протріть промокашкою або хлібом. Не забувайте про те, що сіль потрібно досипати кілька разів, щоб пляма повністю зникло.
2
Також одяг можна очистити таким способом: для початку підкладіть під одяг фанерку, потім протріть масну пляму кашкою з картопляного борошна (вона повинна бути підсушеною на вогні і перемішаної з бензином). Якщо жирна пляма дуже велике, то і під тканину необхідно насипати борошно.
3
Досить ефективно видаляти плями за допомогою розчинника (наприклад, бензину). Однак після такого чищення навколо забрудненої ділянки з'явиться білий контур, який очиститься лише в хімчистці. Старі жирні плями можна протерти білим милом, розведеним з бензином у співвідношенні 1:10.
4
Крім того, можна зробити спеціальний розчин для чищення тканини: приготуйте півсклянки чистого спирту, далі додайте в нього ложку нашатирного спирту і половину чайної ложки бензину. Потім дайте тканини просочитися цією сумішшю, після висихання промийте ділянку водою.
5
Плями на бавовняної тканини легко прибрати скипидаром. Після того як ви змочіть тканину, пропрасуйте її теплою праскою через промокашку.
6
Одяг із щільної синтетичної тканини легко очистити за допомогою картопляного крохмалю. Посипте пляма цією речовиною, а потім протріть вологим рушником. Видаліть всі залишки жорсткою щіткою. Якщо жирні плями залишилися, необхідно повторити процедуру.
7
Плями на оксамиті потрібно видаляти наступним чином: в лляний мішечок насипте дрібного теплого піску, а потім постукуйте їм по плямі до того моменту, поки воно не зникне. Якщо це не допомогло, змочіть місце бензином.
8
Старі жирні плями від дьогтю або фарби набагато легше видалити, якщо спочатку замочити ділянку тканини в скипидарі, а потім обробити спеціальним препаратом.