Як вирощувати соняшник. Як виростити соняшник на балконі.

Як з'явилися соняшники і яким чином вони поширилися по всьому світу, приживаючись в будь-якому кліматі і на всіляких грунтах, досі невідомо. Адже дикі соняшники невідомі взагалі ніде! У Росії цей загадковий квітка в якості прикраси саду і «постачальника» насіннячок почали вирощувати в 17 столітті. У 18 столітті наші співвітчизники здогадалися виробляти з насіння соняшнику масло. Зараз відомо багато сортів соняшнику, який вибрати - вирішувати вам, а умови вирощування в них однакові.
Вам знадобиться
  • марганцівка, лійка, марля, відлякувачі птахів, добрива.
Інструкція
1
Соняшник можна розмножувати діленням куща або насінням. Насіння не варто «замочувати» у воді. Перед посадкою їх можна обробити слабким розчином марганцівки, злегка промити і відразу поміщати в землю.Подсолнух потрібно садити на добре освітленому сонцем місці в добре дренируемой грунт. Кращий варіант - якщо до нього на цій площі росли бобові, кукурудза або пшениця. Найгірший попередник для сонячної квітки - буряк.
2
Глибина розміщення насіння - 2-2,5 см. Сходи з'являються приблизно через тиждень після посіву. Якщо літо видалося дуже спекотне, над юними соняшниками слід на кілька днів встановити «шатро» з марлі.Почва для соняшників завжди повинна залишатися рихлою. Треба уважно стежити за тим, щоб у міжряддях не з'явилося жодного бур'яну. Підгортати і підгодовувати соняшник не потрібно. Втім, деякі городники рекомендують зрідка вносити в землю калійні і фосфорні добрива (особливо якщо ви хочете отримати від соняшників масло).
3
Сонячні рослини славляться тим, що вони жаро- і посухостійкі. Глибока, розгалужена й міцна коренева система дозволяє рослині добувати вологу з нижніх грунтових горизонтів. Але при цьому і поливати соняшник треба часто.
4
Урожай прибирають вручну, зрізуючи головки соняшника гострим ножем.
Зверніть увагу
Є види соняшників (наприклад, «Ведмедик Тедді»), які з успіхом можна вирощувати навіть на балконі; Декоративні соняшники дуже ефектні в букетах. Ці квіти довго стоять у вазах.
Корисна порада
За допомогою бджіл, які будуть запилювати рослини, можна помітно підвищити врожайність соняшників. А ось птиці, навпаки, можуть моментально знищити всі плоди вашої праці. Отже поклопочіться про установку відлякують пристосувань (пласкі фольги, стрічки, традиційні городні опудала та інше). Втім, деякі садівники просто обв'язують головки соняшників марлею, і в таких «шапочках» рослини благополучно дозрівають.