Як наклеїти шпон.

Шпон - це тонкі листи з деревного матеріалу. Він буває: лущений, струганий, пилений. Лущений шпон - більш масова різновид шпону. Використовується для виготовлення фанерних плит, фанери. Пиляний шпон підходить для виготовлення грудні струнних музичних інструментів. Струганий шпон застосовують для фанерування столярних виробів.
Вам знадобиться
  • облицьовують поверхню, шпон, клей, ганчірочка, притиральні молоток або праска.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до наклеювання шпону огляньте облицьовується поверхню. Виправте всілякі дефекти: виступи, відколи, напливи смоли, сучки та інші ушкодження.
2
Зріжте виступаючі над поверхнею дефекти. На пошкоджену кромку наклейте планку, ширина якої більше на 5 мм головній панелі. Після просихання клею обстругати, домагаючись збігу рівня поверхні і панелі. Обклеєні місця зачистите дрібним наждачним папером і протріть вологою ганчірочкою.
3
Якщо у вас невеликі аркуші цього матеріалу, то наклеюйте їх послідовно один за іншим від середини до країв. У цьому випадку клей наносите тільки на те місце, на яке наклеюєте лист шпону.
4
Перед наклеюванням шпону перевірте клей. Він не повинен бути густим або дуже рідким. Хороший клей буде стікати з палички рівною безперервним струменем. Краще використовувати білковий клей - кістковий або міздровий.
5
На підготовлену поверхню нанесіть жорсткої пензлем тонкий шар клею. Наносити клей необхідно вздовж волокон деревини.
6
Слідкуйте, щоб не утворювалися грудочки. Чи не повинно залишатися не промазаних місць на поверхні. Після того як нанесли клей, необхідно витримка. Після закінчення 4 хвилин накладіть лист шпону на поверхню.
7
Накладіть шпон на основу і розгладьте його вологою ганчірочкою. Почніть притирання. Для притирання підігрійте притиральні молоток або праску до температури 150 градусів, для того, щоб клей під шпоном зміг розігрітися і набрати клейкість.
8
притираються шпон вздовж волокон, рухи - від середини до країв. Під час притирання видавлюються залишився повітря і надлишки клею. Видавлений надлишок клею відразу знімайте вологою ганчірочкою.
9
Можете вчинити інакше. Нанесіть клей на основу і дайте їй висохнути. Через годину змочіть вологою ганчірочкою поверхню клею і накладіть шпон. Притираються нагрітою праскою. Шпон приклеїтися надійно і швидко. Притирання виробляєте до повного приклеювання шпону.
10
Після наклеювання другого листа поруч з першим, може вийти складка через розширення шпону. Щоб запобігти цьому - наступний лист притираються не впритул до наклеєній перший листу, а з напуском на нього. Після розширення шпону, напустку розріжте ножем, прорізаючи листи шпону разом. Відрізане видаліть. Стик обох листів прітріте підігрітим праскою.