Як перевірити справжність золота.

Золото - досить дорогий метал, тому шанс придбати підробку величезний, але він дещо менше, ніж при купівлі платини. Щоб відрізнити справжнє ювелірна прикраса з золота від підробки, можна провести нескладні експерименти.
Вам знадобиться
  • - ляпісний олівець;
  • - йод;
  • - оцет;
  • - голка.
Інструкція
1
Ляпісний олівець - найпростіший і доступний спосіб. Якщо у вас його немає, то придбайте його в будь-якій аптеці. Відкрийте ковпачок олівця і потріть золото. Якщо у вас в руках підробка, то колір зміниться на темний. Але пам'ятайте, коли виріб зверху з золотим напиленням, будь-яких змін в кольорі не буде.
2
Капелька йоду також може врятувати від придбання фальшивки. Нанесіть трохи звичайного йоду на виріб, трохи почекайте і подивіться. Зазвичай колір не змінюється, але якщо золото раптом посиніло - відмовтеся від придбання сумнівної вироби.
3
Так як золото досить м'який метал, ви можете злегка подряпати внутрішню частину виробу голкою. Якщо під жовтим напиленням видніється неоднорідний шар, наприклад, білий або червоний, то у вас в руках підробка. Але цей варіант дослідження справжності можна провести лише на сплаченому прикрасі, навряд чи дозволять дряпати золото в магазині перед покупкою.
4
Налийте в ємність трохи 7% оцту і покладіть виріб. Якщо через 20-30 хвилин колір не змінився, значить у вас справжнє ювелірна прикраса. Але варто зауважити, що позолочені вироби теж не завжди міняють свій колір, особливо ті, що покриті досить товстим шаром золота .
5
Огляньте всі місця кріплення каменів, а також замочки. Саме в цих частинах вироби можна помітити, що внутрішній колір трохи інший. Але це не відноситься до теперішнього золоту, воно при терті не змінюється, ні в кольорі, ні в товщині ланок.
6
Намагайтеся купувати прикраси, особливо дорогі, тільки у великих ювелірних магазинах або при можливості навіть на заводах. Не забувайте вивчати всі сертифікати і цікавитися країною походження золота . Також стежте за реакцією продавця. Якщо вони знають про те, що продають підробку, то починають нервувати і давати невиразні відповіді. Якщо приховувати нічого, продавець поводиться спокійно і легко, пояснює покупцеві всі тонкощі і допомагає з вибором, а не пропонує перше-ліпше виріб.
Шахраї, які роблять фальшиве золото, мають сучасну техніку і майстерно виготовляють підробки, близькі до благородного металу і по щільності, і за кольором, і навіть за хімічними властивостями. Причому нерідко підробка може бути "частково справжньою" - тобто все-таки містити трохи золота, що забезпечує виробу відповідні хімічні показники. Проте є способи перевірити, справжнє золото перед вами чи ні.
Вам знадобиться
  • Золото
Інструкція
1
Можна спробувати визначити золото "на слух". Звук при падінні на скляну поверхню кільця, в справжності якого ви впевнені, і перевіряється кільця повинен бути одінаковим.Также можна накреслити і тим, і іншим ювелірним виробом невелику лінію на якомусь твердому предметі. Якщо обидва предмети залишать схожий слід, є велика ймовірність, що обидва вони мають однакову пробу.
2
Спробуйте використовувати магніт. Дорогоцінні метали не притягуються. Однак мідь і алюміній теж не магнитятся. На всякий випадок варто прикинути вагу вироби, адже алюміній і мідь набагато легше золота.
3
Нанесіть на поверхню золота крапельку йоду на 3-5 хвилин. Потім обережно зітріть рідина. Якщо колір металу залишився колишнім, то перед вами, швидше за все, справжнє золото. Або ж спробуйте потримати ювелірний виріб в оцті. Якщо воно потемніє, це підробка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VmDaM-91qJQ
Зверніть увагу
Ще одним способом перевірки золота є нанесення особливого реактиву на поверхню прикраси. Однак така операція може привести до псування вироби, і відновити його потім буде складно.
Корисна порада
Якщо ви готові платити за точне визначення справжнього золота, для перевірки ювелірного виробу можна звернутися до фахівців, у яких є спеціальні прилади. За допомогою них вимірюється електричний опір, провідність та інші параметри дорогоцінного металу. На підставі отриманих даних можна судити про склад сплаву.